Guillaume Marmin (FR) → Rococo

19 - 24 hod

O projektu

Galerijní zóna

Vstupenky jsou k zakoupení online a na všech 5 lokacích Galerijní zóny (Colloredo-Mansfeldký palác, Clam-Gallasův palác, Hauch Gallery, Bar/ák) ve všech festivalových dnech od 19:00 do půlnoci.

Projekt Rococo reaguje na jedinečnou architekturu Colloredo-Mansfeldského paláce. Sám umělec ho popisuje jako imerzivní scénografickou instalaci tvořenou 124 na míru upravených projektorů, které umělec sám vyvinul. Francouzský skladatel Philippe Gordiani doprovodnou hudbu zkomponoval právě pro tuto příležitost.

Temnotu v místnosti narušují světelné paprsky, které vykreslují až hypnoticky geometrické tvary. S jejich pomocí umělec přetváří prostor v živoucí bytost. S minimalismem instalace jde ruku v ruce i hudební doprovod, jehož propojení se světlem v divákovi vzbudí pocit pohybu a ocitání se v neustále se měnícím prostoru.

Koncept a design: Guillaume Marmin

Hudba: Philippe Gordiani

Technický management: Mael Pinard

O umělci

Francouzský umělec se od začátku své tvorby zabývá hudební scénou a múzickým uměním a pomocí tradičních forem vyprávění se vrací ke kořenům výtvarné tvorby. Ve své práci hledá Guillaume Marmin společný jazyk obrazu a zvuku, a právě proto vyhledává neotřelé formy uměleckého vyjádření, jako je videomapping na budovy a sochy. Na svých imerzivních projektech mnohdy spolupracuje s architekty, hudebníky i světelnými designéry.

Podporuje

  • GHMP