Chevalvert (FR) → STRATUM

19 - 23 hod

O projektu

Více než devadesát kovových totemů se na přání návštěvníka postupně rozsvěcí a zhasíná. Stačí pouhý pohyb ruky nad speciálním ovládacím panelem a interaktivní světelná instalace Stratum se probudí k životu. Z jednoduchého gesta diváka se stává důmyslná světelná hra. Francouzské studio Chevalvert tak dokázalo z lidské aktivity vytvořit vizuální záznam a dodat jí téměř hmatatelný charakter.

Jednotlivé úrovně světla, které se vrství po celé délce totemů, představují řadu vrstev, ze kterých se jednu po druhé skládá náš svět. První světelné záblesky začínají v hlubinách jeskyní, přes zemi se dostávají k dešti a k bleskům a končí kdesi ve stratosféře. Každou z těchto vrstev navíc doprovází vlastní zvukový efekt.

O umělci

Chevalvert je studio vizuálního designu, které v roce 2007 založili Patrick Paleta a Stéphane Buellet. Studio zastává otevřený a mezioborový přístup k designu, vyhýbá se apriorním řešením a formu vždy podřizuje myšlence.

Studio Chevalvert spolupracuje s institucemi všeho druhu a nezapomíná ani na vlastní volnou tvorbu. Pamatovat si ho můžete i vy ze SIGNAL festivalu 2014, a to díky jejich instalaci Murmur.

Podporuje

  • Tower Park Prague

  • Praha 3