Dreamlaser (RU) → a.r.r.c

  • Instalace

O projektu

Revoluce povstane z tebe. A jako aim (cíl), r jako reaction (reakce), r jako reflect (odrazit, ale i přemýšlet) a c jako chaos (chaos). To jsou čtyři fáze revoluce. Revoluce, která se odehrává uvnitř člověka samotného. Návštěvník prochází těmito čtyřmi zónami, aniž by věděl, co na něj čeká hned za rohem. Laserové paprsky a sugestivní hudba nabízejí divákovi neobyčejně pohlcující zážitek hned v první fázi vnitřní revoluce. Dostat se do příjemné harmonie a souladu s prostorem mu pomáhá zvuk tlukotu srdce, který je umocňován onou atmosférickou hudbou. Druhá zóna představuje reakci a emoce, které v divákovi narůstají díky sugestivním světelným laserovým paprskům. Návštěvník se proměňuje, přetváří. Je připraven na změnu a přijme ji. Laserový paprsek se najednou proměňuje. Odráží se od zrcadel a rozptyluje se do nekonečného množství malých svazků světla. Revolta a rebelie mohou začít. Nakonec přichází chaos. Zmatek a nepořádek, které však diváka nabádají k pochopení a porozumění. Odchod z galerie doprovází už jen jediný paprsek symbolizující dokončení revoluce. Následuje hmatatelný pocit svobody. A možnost měnit svět. Ten uvnitř, i kolem sebe.

Vstupenky do Galerijní zóny jsou k zakoupení online i na místě na všech galerijních lokacích a infopointech za 250 Kč. Děti od 6 do 15 let a senioři od 65 let mají slevu 50 Kč. 

O umělci

Dreamlaser je multimediální studio z Nižného Novgorodu, které vytváří rozsáhlé audiovizuální instalace, multimediální show a umělecké projekty po celém světě. Zajímavostí je, že všechny fáze přípravy projektů od nápadu, přes tvorbu obsahu, laserové scanování prostoru až po technickou produkci a realizaci s využitím vlastního vybavení vznikají pod střechou samotného ateliéru.

Podporuje

  • Kooperativa