Lukáš Dřevjaný (CZ) → Impakt

19:00 → 24:00
  • Instalace

O projektu

Audiovizuální instalace inspirovaná silnými, nevšedními až život měnícími okamžiky. Impakt jako fyzický dopad objektu, ale i dopad v přeneseném slova smyslu. Silný impuls způsobující řetězovou reakci událostí. Na straně jedné je zrychlený puls a adrenalin. Objevují se vybuzené reflexy, přítomnost probíhá v okamžiku. Na straně druhé lze spatřit prostor pro odstup, rozjímání a zhodnocení.

Signal festival je o přinášení mimořádné krásy do každodenního života našeho moderního světa. Jako dlouhodobý symbol zábavy se World of Tanks účastní letošního Signal festivalu, aby vám přinesl nevšední zážitek. Ponořte se během akce do World of Tanks a poté také na PC, kde můžete hrát s 600 tanky na více než 40 mapách. Těšíme se na vás offline i online.

O umělci

Lukáš Dřevjaný alias oxoo pracuje s vizuálními médii od světelného designu, přes videa až po virtuální realitu. Propojuje je v živých vystoupeních, divadelních představeních i vlastních instalacích. Světlo je pro něj prostředkem k manipulaci smyslů a zprostředkování intenzivních audiovizuálních zážitků. Je světelným designérem a live video performerem eventů zaměřených na progresivní klubovou elektronickou hudbu, jako je Lunchmeat Festival nebo Addict Rave. Spoluzaložil Mlha.studio zaměřené na práci s novými médii a vlastní oxoo.digital. V současné době také mentoruje technologie v Art&Digital Labu v Hale 40 v Pražské tržnici.

Sound design k dílu vytvořil Aitcher Clark, pražský producent elektronické hudby ovlivněné industriálem, technem, ambientem a experimentem. Člen uskupení LOFN, které vydalo poslední release “Post-Apo Romance” na prestižním italském labelu Veyl Records. Jeho hudba obsahuje vyváženou směs křehké citlivosti a brutálních schopností tlumené fyzikality, melancholického proudu jemných harmonií, inteligentních beatů s napětím, které postupně vystupují až k okraji otevření neznámému.