Weltraumgrafik (DE) → The Wind

19:00 → 24:00, intervaly: 15 minut
  • 5 Karlín
  • Videomapping

O projektu

Žijeme v iracionální době. Všechno se mění. Nejistota se stává všudypřítomnou. Nedávné časy letošního jara nás spolu s pandemií Covid-19 naučily, že sdílíme jednu jedinou planetu, jejíž globální problémy je třeba řešit celosvětově. Katastrofa může být výzvou. Novou šancí začít dělat věci jinak a lépe. The Wind je dílo o budoucnosti. Vítr jako symbol pro změnu a nejistotu, které se nemusíme obávat. Nejistotu, která je tvůrčím principem. Jak jinak bychom se posunuli dále? Jak jinak bychom přestali dělat stále stejné chyby? The Wind je abstraktní a hypnotická projekce. Chaos, krize, změna, náprava. Restart. Konflikt jako nedílná součást evolučních procesů. Utopie, dystopie. Starý konec, nový začátek. Nechte se unést, začněte znova a lépe.

O umělci

Phil Max Schöll (DE)

Phil Max Schöll je berlínský motion-designer a vizuální umělec. Je zakladatelem studia Weltraumgrafik, které vytváří audiovizuální instalace, projekce a světelné instalace. Hledá nekonvenční přístupy a novou estetiku v oblasti imerzivních médií. V posledních letech realizoval celou řadu velkoformátových videomappingů a instalací v Německu, Francii, Polsku, Španělsku či Japonsku.

Julian Stetter (DE) 

Julian Stetter je hudební producent a DJ s radikálním, přesto však něžným přístupem ke své tvorbě. Vydával pod hudebními labely jako  Correspondant, Permanent Vacation, City Slang nebo Kompakt Records a posledních pár let cestoval po celé Evropě, Severní a Jižní Americe i Asii. Skládá hudbu pro divadelní představení a vyučuje Sound Studies na univerzitě v Bonnu.

  • Patron instalace

    Mercedes-Benz

  • Partner lokace

    Praha 8