×
Aktuálně

Vyhlašujeme Signal Calling 2023

Chcete představit svojí tvorbu v rámci hlavního programu 11. ročníku Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října? Tak neváhejte a přihlaste se do open callu, který pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab. Deadline pro zaslání přihlášek je 31.3.2023.

Bližší informace najdete zde.

Can Buyukberber & Yagmur Uyanik

/TR/

Yagmur Uyanik je architektka, ale profesionálně se věnuje i novým médiím, zvukovému a výpočetnímu designu a výrobním technologiím. Její konceptuální tvorba zahrnuje především objekty a instalace, které si pohrávají jak se zvukovou, tak s prostorovou složkou.

Specialitou umělce a režiséra Cana Buyukberbera je výtvarné umění, motion grafika a audiovizuální performance. V San Franciscu pracuje zejména na projektech, které pomocí zvuku, světla a prostoru vtáhnou diváky do své virtuální reality. Can je na scéně světelného umění známým jménem a svou tvorbu už představil na festivalech napříč kontinenty.
Yagmur i Can získali prestižní Fullbrightovo stipendium a díky němu v současné době studují fakultu umění a technologií na San Francisco Art Institute.