Entangled Others (PT/NO)

Entangled Others je ateliér umělců Feileacana Kirkbride McCormicka a Sofie Crespo. Zaměřuje se na ekologii, umělé formy života a generativní umění.

Sofia Crespo je umělkyně s obrovským zájmem o technologie inspirované biologií. Jednou z hlavních otázek, kterou se zaobírá, je způsob, jakým organický život využívá umělecké mechanismy k simulaci a vývoji. Otevírá tak myšlenku, že technologie jsou produktem organického života, který je zplodil, nikoliv samostatným produktem.

Feileacan Kirkbride McCormick je norský umělec, výzkumník a architekt. Věnuje se tématům ekologie, přírody a generativního umění. Zaměřuje se přitom na utváření nových forem a života v digitálním prostoru.

Autorkou hudby je Clothilde. Tato umělkyně používá modulární nástroje, které kompletně a od základu sestavil její partner Zé Diogo. Hudební nástroje mají v jejím podání silnou vlastní identitu a autentičnost. Clothilde k nim přistupuje jako k sobě rovným. Její hudbu nelze předvídat, je totiž nečekaným dialogem mezi lidmi a stroji.