×
Aktuálně

Vyhlašujeme Signal Calling 2023

Chcete představit svojí tvorbu v rámci hlavního programu 11. ročníku Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října? Tak neváhejte a přihlaste se do open callu, který pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab. Deadline pro zaslání přihlášek je 31.3.2023.

Bližší informace najdete zde.

Zachary Lieberman

/US/

Podstatou tvorby Zachary Liebermana je zlepšování komunikačních schopností lidského těla. Tak vznikly projekty přetvářející hlas do vizuální podoby, zpěv vokalistů zobrazený interaktivním softwarem, nebo ožívající namalované tvary, za které byl Lieberman dokonce několikrát oceněn. Je také autorem openFrameworks, otevřeného softwaru vyvinutého speciálně pro umělce a další kreativce k takzvanému “tvůrčímu kódování”, tedy k programování projektů, jejichž účelem není nutně praktické využití, ale zejména umělecké vyjádření.

Kromě toho se v poslední době se zabýval například softwarem pro kouzelnické triky s využitím takzvané rozšířené reality, pomohl vyvinout snímač očního pohybu, který pomohl paralyzovanému graffiti umělci znovu malovat nebo vyučoval na newyorské Parson School of Design.