Užitečné info

  • Co je Galerijní zóna?

    Galerijní zóna Signal Festivalu je exkluzivní část festivalu, která nabízí návštěvníkům hlubší a intimnější zážitek ze současného umění. V této zóně najdete vybrané instalace od renomovaných zahraničních i českých umělců, umístěné v unikátních prostorách. Je to místo, kde můžete ztratit pojem o čase, objevovat nové emoce a nechat se unést kreativitou, která vás obklopuje. Galerijní zóna přináší jedinečný zážitek, jaký v Česku nemá obdoby.

    Vše – o vstupenkách

  • Kolik stojí Signal Plus?

    Festivalovou vstupenku si můžete pořídit nyní za 290 Kč, od 4. 9. za 340 Kč a od 18. 9. za 390 Kč. Na místě bude k dostání za 440 Kč. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

    Prodej rodinného vstupné startuje 4.9. a to za 1000 Kč, od 18. 9. za 1150 Kč, na místě pak za 1350 Kč. Platí pro 2 dospělé a až 3 děti ve věku od 7–12 let.

  • Na co je potřeba mít vstupenku?

    Vstupenku budete potřebovat na vstup do Galerijní zóny. Se vstupenkou získáte možnost spatřit 7 unikátních instalací, které jinak neuvidíte. Vstupenka není časově omezená, můžete tak přijít klidně každý den, kdykoli od 19:00–24:00. Podpoříte s námi českou i zahraniční uměleckou tvorbu. Placené instalace jsou označeny malou hvězdou u jejich čísla.

  • Co na vás čeká:

    • Jízdárna Pražského hradu

    Korejská umělkyně a profesorka Seohyo ve svém díle kombinuje inspiraci historickými prvky pražské architektury s mediálními technologiemi generativního umění, a vytváří tak unikátní dynamickou projekci abstraktních tvarů odrážejících rytmus města.

     

    • Šternberský palác

    Jeden z nejvýznamnější současných českých umělců Jiří Příhoda ve svých monumentálních sochařských dílech využívá precizní geometrické principy a pracuje s pohybem světla a stínu a jejich kontrasty. Capriccio, Karbola, UAPs jsou sice statické, ale precizní práce s hmotou vyvolává iluzi pohybu. 

     

    • Schwarzenberský palác

    Michael Bielický s Kamilou B. Richter se věnují tématu přehlcení člověka množstvím vjemů a potřebě najít si pro sebe v záplavě informací správný navigační směr. Jejich Columbus 2.0 transformuje digitální zprávy do podoby informačních vln obklopujících návštěvníka a vytvářejících iluzi oceánu.

     

    • Kunsthalle Praha

    Výstava legendárního britského studia UVA osvětluje paralely mezi nepředvídatelností teorie chaosu a strukturovanými vzory, které se v něm objevují. Souborná instalace prezentuje kinetické dvojité kyvadlo, LED panely a laserovou projekci, díky kterým divákovi nabízí hluboký zážitek propojující hmotné a nehmotné, viditelné a neviditelné.

     

    • Clam-Gallasův palác

    Multimediální divadelní soubor Laterna magika uvede divadelně-taneční inscenaci režisérky Miřenky Čechové. Ta vtáhne diváka do pozice čekajícího na perónu, který zaznamenává životní osudy postav limitovanou perspektivou oken projíždějícího vlaku. Upozornění: Představení se opakuje 3 x za hodinu.

     

    • Barokní refektář dominikánského kláštera 

    Americký umělec Bill Fontana, patřící mezi zakladatele sound artu, ve své instalaci Silent Echoes připomene křehkost klimatické i kulturní rovnováhy. Tóny ztichlých zvonů pařížské katedrály Notre Dame přenesl do prostředí ledových jeskyní masivu Dachstein, aby vytvořil specifický zvukový duet.

     

    • CAMP (Centrum Architektury a Městského Plánování)

    Quayola, italský imerzivní umělec, se v sérii videí Effets de Soir zaměřuje na přírodu, obrazové tradice a nové technologické přístroje. Název odkazuje na přírodní jevy, které můžeme pozorovat jen za soumraku a svítání, kdy se světla a stíny, teplé a studené barvy, prolínají a přechází jedno ve druhé.

     

    Speciální tip: Chcete-li si festival skutečně užít, vyražte do ulic v neděli! Poslední festivalový den bývá nejklidnější a vše si můžete skvěle naplánovat. Máte-li raději větší klid, naplánujte si svoji procházku noční Prahou na pozdní festivalové hodiny. Festival je otevřen každý večer až do půlnoci.

  • Co je to Signal VIP?

    Signal VIP je vstupenka, která vám umožní zažít Signal Festival v komfortu. S touto exkluzivní vstupenkou získáte přednostní vstup do Galerijní zóny o hodinu dříve než ostatní, což vám umožní vychutnat si umělecké instalace v klidu a bez davů. Během festivalu se také nemusíte obávat čekání ve frontách – se Signal VIP máte přednostní přístup ke všem 7 unikátním instalacím, které můžete navštívit opakovaně. Váš VIP zážitek začíná welcome drinkem v Kunsthalle a může končit na afterparty. A to není vše – další benefity vám budou odhaleny v průběhu září! Kapacita Signal VIP je ale omezená, takže neváhejte a zajistěte si své místo!

  • Kolik stojí Signal VIP?

    Vstupenku Signal VIP lze zakoupit za 1690 Kč, na místě během konání festivalu bude vstupenka stát 1990 Kč.

  • Co můžete navštívit zdarma?

    Větší část programu Signal Festivalu je stále zdarma. Chceme tu být pro všechny bez rozdílu. Veškeré informace najdete přehledně označené v programu na webových stránkách i v aplikaci.

  • Je doprovodný program placený?

    Výstava Red Pill v Traffo Gallery je v rámci doprovodného programu zcela zdarma. Nenechte si ujít také novou edukační platformu Signal Forum,  evropské kreativní fórum pro ty, kteří chtějí být připraveni na budoucnost. Nabízí dva dny přednášek, workshopů a doprovodných aktivit, které spojují profesionály z oblastí kreativity, inovací a technologií. Na Signal Forum si můžete vstupenku zakoupit již nyní.

  • Proč potřebuje Signal Festival placenou část?

    Zakoupením vstupenky nám umožňujete vozit na Signal Festival díla světového formátu a připravovat galerijní zónu na profesionální úrovni.

  • Existují nějaké slevy?

    Děti do 6 let a ZTP mají vstupenku zdarma, pro seniory platí sleva 50 Kč.

  • Kde si mohu zakoupit vstupenky?

    Online vstupenky lze zakoupit na webu Signal Festivalu nebo v naší aplikaci. Lze také zakoupit vstupenky na místě. Na festivalu přijímáme hotovost i platební karty.

  • Kde si převezmu festivalovou pásku?

    Po zakoupení vstupenky online obdržíte e-mail s podrobnými informacemi. Se vstupenkou pak stačí přijít na festivalové pokladny: Jízdárna Pražského hradu, Šternberský palác Schwarzenberský palác, Kunsthalle Praha, Clam Gallasův palác, Barokní refektář dominikánského kláštera, CAMP (Centrum Architektury a Městského Plánování).

  • Kdy se koná festival?

    Festival poběží od čtvrtka 10. října do neděle 13. října 2024 každý den od 19:00 do 0:00.

  • Kdy je nejlepší vyrazit na festival?

    Chcete-li si festival skutečně vychutnat, doporučujeme neděli. Právě ta bývá nejklidnějším dnem. Davy opadají, ale instalace jsou stále krásné. Všude je větší pohoda a návštěvu festivalu si můžete více naplánovat podle festivalové mapy.

  • Pražský hrad

    Letošní ročník je speciální tím, že návštěvníky provede prostory Pražského hradu. Aby mohl tento zážitek proběhnout s hladkým průběhem a být pro návštěvníky bezpečný, je třeba se držet a respektovat požadavky jak ze strany Pražského hradu, tak i pořadatelské služby našeho festivalu. Na trase se vyskytuje několik omezení či výjimek:

    Průchod areálem Pražského hradu (trasa Třetí nádvoří -> Nejvyšší Purkrabství -> Na Opyši, směrem na Staré Zámecké schody vedoucí na Malostranskou) bude obousměrně zpřístupněna pouze do 22:00. Doporučujeme návštěvníkům, aby po 22. hodině začínali trasu Hradčany od Jízdárny Pražského hradu, od tramvajové zastávky Pražský hrad.

     

    • trasa mezi Jízdárnou Pražského hradu a Arcibiskupským palácem bude skrze Druhé nádvoří Pražského hradu zprovozněna do 24:00. Proud návštěvníků bude oddělen dvěma směry, prosíme tedy návštěvníky o pozornost a dbání pokynů pořadatele.

     

    • v rámci festivalu jsme měli to štěstí umístit jedno z děl přímo do Jižních zahrad Pražského hradu a otevřít je tak veřejnosti i po zavírací době. Upozorňujeme ale, že instalace má omezenou kapacitu a je pouze jednosměrná. Vchod do zahrad naleznete u Hradčanského náměstí a východ je Na Opyši. 

     

     

    • vchod do Šternberského paláce na placenou instalaci Jiřího Příhody je skrze průchod budovou Arcibiskupského paláce 

     

    • okolo celého areálu Pražského hradu je přísný zákaz využívání dronů.
  • Kde letos najdu mapu?

    Stačí si stáhnout naši aplikaci Signal Festival. Mapu si pak pohodlně zobrazíte v mobilu, včetně celého programu a všech potřebných informací o festivalu. Festivalovou mapu najdete na lighpopintech u každé instalace, na trasových navigacích nebo na našich webových stránkách v sekci Program.

  • Bude k dispozici také tištěná mapa?

    Společně s naším partnerem Deníkem N připravujeme během festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Seženete ho na všech pokladnách u placených instalací. Najdete v něm příběhy uměleckých instalací, výběr toho nejlepšího z programu a samozřejmě tištěnou mapu. Přímo v ulicích jej rozdávají také naši dobrovolníci SIGNALISTI ve výrazných žlutých bundách. Určitě si jej nenechte ujít.

  • Kde se letos Signal Festival koná?

    Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/mapa. Festival se letos opět odehraje na 2 trasách v ulicích Prahy, a to na úplně nové trase Hradčany a již tradiční výpravou po pražském srdci na trase Centrum.

  • Jak se mám dostat na festival?

    Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra Malostranská, Staroměstská a Karlovo náměstí. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Pražský Hrad, Pohořelec nebo Staroměstská. Stejně tak doporučujeme Malostranské náměstí jako skvělý start pro trasu Hradčany.

    Upozornění: Areál Pražského hradu se zavírá ve 22:00, tzn. nebude možné projít od Starých Zámeckých schodů skrze Třetí nádvoří na Hradčanské náměstí. Pokud se budete chtít po 22. hodině dostat z Malostranské na trasu Hradčany, můžete využít např. tramvajové dopravy na zastávku Pražský hrad.

  • Kde je dobré zaparkovat?

    Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť (P+R) a do centra se vydejte městskou hromadnou dopravou.

  • Jak se mám pohybovat po festivalu?

    Nejlépe si festival užijete po svých. Vyhnete se tak přetížené hromadné dopravě a starostem s parkováním. Večerní procházka Prahou je bonus navíc. Společně s našim partnerem Skupinou ČEZ letos přinášíme aplikaci Pomáhej pohybem. Takže, ať už běháte nebo chodíte od jedné instalace k druhé, svou aktivitou a energií s aplikací EPP vždy generujete body pro jedinečný projekt, který Skupina ČEZ prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří.

  • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

    Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na váš zdravotní stav. Informace o instalacích, které nejsou vhodné pro epileptiky, návštěvník zjistí v detailu instalace na našem webu nebo aplikaci.

  • Můžu na festival vyrazit se psem?

    Signal Festival je velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí přátele doma. Vstup do vnitřních galerijních prostor je pro ně zakázán.

  • Jsou instalace bezbariérové?

    Ano, všechny letošní instalace jsou bezbariérové!

  • Máte v ulicích nějaké dobrovolníky?

    Ano. Přímo v ulicích najdete naše dobrovolníky neboli SIGNALISTY v reflexních žlutých bundách. Rádi vám poradí, jak se dostat k další instalaci, jak si stáhnout aplikaci nebo třeba kam se vydat s dětmi.

  • Chováte se udržitelně?

    Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete také. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační předměty z neudržitelných materiálů. Spotřeba elektrické energie během festivalu je přibližně 10 000 kWh. To se rovná týdenní spotřebě 26 rychlovarných konvic. Signal Festival je tak překvapivě energeticky nenáročný.

  • Kde najdu festivalovou aplikaci?

    Aplikace je ke stažení na Apple Store a Google Play. Doporučujeme udržovat aplikaci aktuální, neustále ji totiž vylepšujeme. Sledujte naše sociální sítě i web a přihlaste se k odběru newsletteru. Vše se včas dozvíte.

  • Co je Galerijní zóna?

    Galerijní zóna Signal Festivalu je exkluzivní část festivalu, která nabízí návštěvníkům hlubší a intimnější zážitek ze současného umění. V této zóně najdete vybrané instalace od renomovaných zahraničních i českých umělců, umístěné v unikátních prostorách. Je to místo, kde můžete ztratit pojem o čase, objevovat nové emoce a nechat se unést kreativitou, která vás obklopuje. Galerijní zóna přináší jedinečný zážitek, jaký v Česku nemá obdoby.

    Vše – o vstupenkách

  • Kolik stojí Signal Plus?

    Festivalovou vstupenku si můžete pořídit nyní za 290 Kč, od 4. 9. za 340 Kč a od 18. 9. za 390 Kč. Na místě bude k dostání za 440 Kč. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

    Prodej rodinného vstupné startuje 4.9. a to za 1000 Kč, od 18. 9. za 1150 Kč, na místě pak za 1350 Kč. Platí pro 2 dospělé a až 3 děti ve věku od 7–12 let.

  • Na co je potřeba mít vstupenku?

    Vstupenku budete potřebovat na vstup do Galerijní zóny. Se vstupenkou získáte možnost spatřit 7 unikátních instalací, které jinak neuvidíte. Vstupenka není časově omezená, můžete tak přijít klidně každý den, kdykoli od 19:00–24:00. Podpoříte s námi českou i zahraniční uměleckou tvorbu. Placené instalace jsou označeny malou hvězdou u jejich čísla.

  • Co na vás čeká:

    • Jízdárna Pražského hradu

    Korejská umělkyně a profesorka Seohyo ve svém díle kombinuje inspiraci historickými prvky pražské architektury s mediálními technologiemi generativního umění, a vytváří tak unikátní dynamickou projekci abstraktních tvarů odrážejících rytmus města.

     

    • Šternberský palác

    Jeden z nejvýznamnější současných českých umělců Jiří Příhoda ve svých monumentálních sochařských dílech využívá precizní geometrické principy a pracuje s pohybem světla a stínu a jejich kontrasty. Capriccio, Karbola, UAPs jsou sice statické, ale precizní práce s hmotou vyvolává iluzi pohybu. 

     

    • Schwarzenberský palác

    Michael Bielický s Kamilou B. Richter se věnují tématu přehlcení člověka množstvím vjemů a potřebě najít si pro sebe v záplavě informací správný navigační směr. Jejich Columbus 2.0 transformuje digitální zprávy do podoby informačních vln obklopujících návštěvníka a vytvářejících iluzi oceánu.

     

    • Kunsthalle Praha

    Výstava legendárního britského studia UVA osvětluje paralely mezi nepředvídatelností teorie chaosu a strukturovanými vzory, které se v něm objevují. Souborná instalace prezentuje kinetické dvojité kyvadlo, LED panely a laserovou projekci, díky kterým divákovi nabízí hluboký zážitek propojující hmotné a nehmotné, viditelné a neviditelné.

     

    • Clam-Gallasův palác

    Multimediální divadelní soubor Laterna magika uvede divadelně-taneční inscenaci režisérky Miřenky Čechové. Ta vtáhne diváka do pozice čekajícího na perónu, který zaznamenává životní osudy postav limitovanou perspektivou oken projíždějícího vlaku. Upozornění: Představení se opakuje 3 x za hodinu.

     

    • Barokní refektář dominikánského kláštera 

    Americký umělec Bill Fontana, patřící mezi zakladatele sound artu, ve své instalaci Silent Echoes připomene křehkost klimatické i kulturní rovnováhy. Tóny ztichlých zvonů pařížské katedrály Notre Dame přenesl do prostředí ledových jeskyní masivu Dachstein, aby vytvořil specifický zvukový duet.

     

    • CAMP (Centrum Architektury a Městského Plánování)

    Quayola, italský imerzivní umělec, se v sérii videí Effets de Soir zaměřuje na přírodu, obrazové tradice a nové technologické přístroje. Název odkazuje na přírodní jevy, které můžeme pozorovat jen za soumraku a svítání, kdy se světla a stíny, teplé a studené barvy, prolínají a přechází jedno ve druhé.

     

    Speciální tip: Chcete-li si festival skutečně užít, vyražte do ulic v neděli! Poslední festivalový den bývá nejklidnější a vše si můžete skvěle naplánovat. Máte-li raději větší klid, naplánujte si svoji procházku noční Prahou na pozdní festivalové hodiny. Festival je otevřen každý večer až do půlnoci.

  • Co je to Signal VIP?

    Signal VIP je vstupenka, která vám umožní zažít Signal Festival v komfortu. S touto exkluzivní vstupenkou získáte přednostní vstup do Galerijní zóny o hodinu dříve než ostatní, což vám umožní vychutnat si umělecké instalace v klidu a bez davů. Během festivalu se také nemusíte obávat čekání ve frontách – se Signal VIP máte přednostní přístup ke všem 7 unikátním instalacím, které můžete navštívit opakovaně. Váš VIP zážitek začíná welcome drinkem v Kunsthalle a může končit na afterparty. A to není vše – další benefity vám budou odhaleny v průběhu září! Kapacita Signal VIP je ale omezená, takže neváhejte a zajistěte si své místo!

  • Kolik stojí Signal VIP?

    Vstupenku Signal VIP lze zakoupit za 1690 Kč, na místě během konání festivalu bude vstupenka stát 1990 Kč.

  • Co můžete navštívit zdarma?

    Větší část programu Signal Festivalu je stále zdarma. Chceme tu být pro všechny bez rozdílu. Veškeré informace najdete přehledně označené v programu na webových stránkách i v aplikaci.

  • Je doprovodný program placený?

    Výstava Red Pill v Traffo Gallery je v rámci doprovodného programu zcela zdarma. Nenechte si ujít také novou edukační platformu Signal Forum,  evropské kreativní fórum pro ty, kteří chtějí být připraveni na budoucnost. Nabízí dva dny přednášek, workshopů a doprovodných aktivit, které spojují profesionály z oblastí kreativity, inovací a technologií. Na Signal Forum si můžete vstupenku zakoupit již nyní.

  • Proč potřebuje Signal Festival placenou část?

    Zakoupením vstupenky nám umožňujete vozit na Signal Festival díla světového formátu a připravovat galerijní zónu na profesionální úrovni.

  • Existují nějaké slevy?

    Děti do 6 let a ZTP mají vstupenku zdarma, pro seniory platí sleva 50 Kč.

  • Kde si mohu zakoupit vstupenky?

    Online vstupenky lze zakoupit na webu Signal Festivalu nebo v naší aplikaci. Lze také zakoupit vstupenky na místě. Na festivalu přijímáme hotovost i platební karty.

  • Kde si převezmu festivalovou pásku?

    Po zakoupení vstupenky online obdržíte e-mail s podrobnými informacemi. Se vstupenkou pak stačí přijít na festivalové pokladny: Jízdárna Pražského hradu, Šternberský palác Schwarzenberský palác, Kunsthalle Praha, Clam Gallasův palác, Barokní refektář dominikánského kláštera, CAMP (Centrum Architektury a Městského Plánování).

  • Kdy se koná festival?

    Festival poběží od čtvrtka 10. října do neděle 13. října 2024 každý den od 19:00 do 0:00.

  • Kdy je nejlepší vyrazit na festival?

    Chcete-li si festival skutečně vychutnat, doporučujeme neděli. Právě ta bývá nejklidnějším dnem. Davy opadají, ale instalace jsou stále krásné. Všude je větší pohoda a návštěvu festivalu si můžete více naplánovat podle festivalové mapy.

  • Pražský hrad

    Letošní ročník je speciální tím, že návštěvníky provede prostory Pražského hradu. Aby mohl tento zážitek proběhnout s hladkým průběhem a být pro návštěvníky bezpečný, je třeba se držet a respektovat požadavky jak ze strany Pražského hradu, tak i pořadatelské služby našeho festivalu. Na trase se vyskytuje několik omezení či výjimek:

    Průchod areálem Pražského hradu (trasa Třetí nádvoří -> Nejvyšší Purkrabství -> Na Opyši, směrem na Staré Zámecké schody vedoucí na Malostranskou) bude obousměrně zpřístupněna pouze do 22:00. Doporučujeme návštěvníkům, aby po 22. hodině začínali trasu Hradčany od Jízdárny Pražského hradu, od tramvajové zastávky Pražský hrad.

     

    • trasa mezi Jízdárnou Pražského hradu a Arcibiskupským palácem bude skrze Druhé nádvoří Pražského hradu zprovozněna do 24:00. Proud návštěvníků bude oddělen dvěma směry, prosíme tedy návštěvníky o pozornost a dbání pokynů pořadatele.

     

    • v rámci festivalu jsme měli to štěstí umístit jedno z děl přímo do Jižních zahrad Pražského hradu a otevřít je tak veřejnosti i po zavírací době. Upozorňujeme ale, že instalace má omezenou kapacitu a je pouze jednosměrná. Vchod do zahrad naleznete u Hradčanského náměstí a východ je Na Opyši. 

     

     

    • vchod do Šternberského paláce na placenou instalaci Jiřího Příhody je skrze průchod budovou Arcibiskupského paláce 

     

    • okolo celého areálu Pražského hradu je přísný zákaz využívání dronů.
  • Kde letos najdu mapu?

    Stačí si stáhnout naši aplikaci Signal Festival. Mapu si pak pohodlně zobrazíte v mobilu, včetně celého programu a všech potřebných informací o festivalu. Festivalovou mapu najdete na lighpopintech u každé instalace, na trasových navigacích nebo na našich webových stránkách v sekci Program.

  • Bude k dispozici také tištěná mapa?

    Společně s naším partnerem Deníkem N připravujeme během festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Seženete ho na všech pokladnách u placených instalací. Najdete v něm příběhy uměleckých instalací, výběr toho nejlepšího z programu a samozřejmě tištěnou mapu. Přímo v ulicích jej rozdávají také naši dobrovolníci SIGNALISTI ve výrazných žlutých bundách. Určitě si jej nenechte ujít.

  • Kde se letos Signal Festival koná?

    Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/mapa. Festival se letos opět odehraje na 2 trasách v ulicích Prahy, a to na úplně nové trase Hradčany a již tradiční výpravou po pražském srdci na trase Centrum.

  • Jak se mám dostat na festival?

    Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra Malostranská, Staroměstská a Karlovo náměstí. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Pražský Hrad, Pohořelec nebo Staroměstská. Stejně tak doporučujeme Malostranské náměstí jako skvělý start pro trasu Hradčany.

    Upozornění: Areál Pražského hradu se zavírá ve 22:00, tzn. nebude možné projít od Starých Zámeckých schodů skrze Třetí nádvoří na Hradčanské náměstí. Pokud se budete chtít po 22. hodině dostat z Malostranské na trasu Hradčany, můžete využít např. tramvajové dopravy na zastávku Pražský hrad.

  • Kde je dobré zaparkovat?

    Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť (P+R) a do centra se vydejte městskou hromadnou dopravou.

  • Jak se mám pohybovat po festivalu?

    Nejlépe si festival užijete po svých. Vyhnete se tak přetížené hromadné dopravě a starostem s parkováním. Večerní procházka Prahou je bonus navíc. Společně s našim partnerem Skupinou ČEZ letos přinášíme aplikaci Pomáhej pohybem. Takže, ať už běháte nebo chodíte od jedné instalace k druhé, svou aktivitou a energií s aplikací EPP vždy generujete body pro jedinečný projekt, který Skupina ČEZ prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří.

  • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

    Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na váš zdravotní stav. Informace o instalacích, které nejsou vhodné pro epileptiky, návštěvník zjistí v detailu instalace na našem webu nebo aplikaci.

  • Můžu na festival vyrazit se psem?

    Signal Festival je velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí přátele doma. Vstup do vnitřních galerijních prostor je pro ně zakázán.

  • Jsou instalace bezbariérové?

    Ano, všechny letošní instalace jsou bezbariérové!

  • Máte v ulicích nějaké dobrovolníky?

    Ano. Přímo v ulicích najdete naše dobrovolníky neboli SIGNALISTY v reflexních žlutých bundách. Rádi vám poradí, jak se dostat k další instalaci, jak si stáhnout aplikaci nebo třeba kam se vydat s dětmi.

  • Chováte se udržitelně?

    Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete také. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační předměty z neudržitelných materiálů. Spotřeba elektrické energie během festivalu je přibližně 10 000 kWh. To se rovná týdenní spotřebě 26 rychlovarných konvic. Signal Festival je tak překvapivě energeticky nenáročný.

  • Kde najdu festivalovou aplikaci?

    Aplikace je ke stažení na Apple Store a Google Play. Doporučujeme udržovat aplikaci aktuální, neustále ji totiž vylepšujeme. Sledujte naše sociální sítě i web a přihlaste se k odběru newsletteru. Vše se včas dozvíte.