← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Letos představíme hned dva videomappingy!

22. 8. 2023 → Signal 2023

Festival startuje za necelé dva měsíce a my vám přinášíme první informace, na co a kde se můžete těšit. Letos je festival zase o něco větší, plný zajímavých umělců a lokací, které postupně odhalujeme na našich sociálních sítích. Doporučujeme je sledovat, aby vám nic neuteklo, jako třeba speciální lov na festivalový merch, díky kterému se můžete dostat na různé lokace, kde budou letošní instalace

Jako každý rok i tento se můžete těšit na oblíbený videomapping, a protože ho máte tolik rádi, připravili jsme si pro vás rovnou dva. Zavedou vás do světa přírody, životního prostředí a moderní technologie. Nově rozsvítíme budovu Městské knihovny Praha na Mariánském náměstí díky maďarskému umělci András László Nagy, který se pouští do objevování nekonečného potenciálu umělé inteligence vytvářet podmanivé animace na základě vizuálních kvalit symbolů, textů a ASCII znaků.

Weltraumgrafik (DE) → The Wind / photo by Jiří Šebek

Ikonický kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí oživí japonské studio Flightgraf s projekcí vytvořenou speciálně pro festival. Příroda, životní prostředí, propojení člověka s neviditelnými, a přesto životně důležitými přírodními procesy. To vše jsou motivy, ze kterých vychází projekce na Karlínském náměstí. Průčelí kostela sv. Cyrila a Metoděje se proměňuje v rezonující ekosystém vazeb, v němž se proplétají přirozené a rituální děje tolik potřebné pro rovnováhu našich životů a celé lidské kultury.

ILLO (IT) → Ottantanove / photo by Tomáš Slavík

Nezmeškejte letošní Signal Festival a kupte si vstupenku do galerijní zóny. Vyberte si mezi vstupenkami Signal PlusSignal VIP a užijte si Signal Festival do posledního bodu na festivalové mapě. Festival se uskuteční od 12. do 15. října v ulicích Prahy.

Pro aktuální informace nás sledujte na Facebooku, Instagramu, přidejte se k naší FB události nebo se přihlaste k odběru našeho newsletteru. S námi Vám nic důležitého neunikne!