← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Vyhlašujeme otevřenou výzvu Signal Calling 2023

15. 2. 2023 → Signal 2023

Již pátý ročník našeho open callu pro kreativce a inovátory je tu! Signal Calling, který i letos pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab, je příležitostí pro lokální tvůrce představit svou tvorbu široké veřejnosti u nás i v zahraničí.

Ať už jste student nebo profesionál, designér nebo programátor, jedinec nebo skupina, vaše dílo se může stát součástí hlavního programu Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října 2023

Co je třeba splnit? Projekt musí být koncipován jako objektové světelné dílo, které odolá podzimnímu počasí, velkému náporu návštěvníků i transportu. Inspirací mohou být témata jako computer vision, big data, hra a příroda.

Autor vítězného projektu získá vedle financí na vznik díla a odborné i produkční podpory také honorář 40 000 Kč, 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK3s a možnost tříměsíčního projektového členství v kreativní dílně PrusaLab

Podrobnější informace o Signal Calling 2023 najdete na www.signalfestival.com/signal-calling-2023. Přihlášky lze podávat do 31. března 2023.

V rámci otevřené výzvy vznikl například oblíbený kinetický objekt Reflexe od Adama Ciglera a Petra Vacka (Signal Calling 2019), který proměnil prostory Anežského kláštera v tajuplnou zahradu. Na celý proces jeho vzniku se můžete podívat v tomto videu. Reflexe se představila i návštěvníkům digitálního festivalu Constellations de Metz ve Francii a vzešlo z ní dílo Fluidum prezentované na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji.

Foto: Ray Baseley, dílo Reflexe (Adam Cigler a Petr Vacek), Constellations de Metz
Foto: Ray Baseley, dílo Reflexe (Adam Cigler a Petr Vacek), Constellations de Metz

Instalace Živý les (Signal Calling 2021) od umělkyně a multidisciplinární designérky Kateřiny Blahutové, která zpracovávala s důmyslnou hravostí a zábavnou interaktivní formou vážné téma kůrovcové kalamity, zase byla k vidění na výstavě Let’s Fly Exhibition v Římě nebo v islandském Reykjavíku. 

Foto: Tomáš Slavík, dílo: Živý les (Kateřina Blahutová), Signal Festival 2021