×
Aktuálně

Vyhlašujeme Signal Calling 2023

Chcete představit svojí tvorbu v rámci hlavního programu 11. ročníku Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října? Tak neváhejte a přihlaste se do open callu, který pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab. Deadline pro zaslání přihlášek je 31.3.2023.

Bližší informace najdete zde.

← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Výtěžek z festivalu Lux Helsinki poputuje na Ukrajinu

13. 1. 2023 → Out of Signal

Fyzická smrt v mysli někoho žijícího. Instalace Maxima Velčovského prezentující ohořelé vraky aut dovezených z Ukrajiny, jejíž premiéru jste mohli vidět vrámci Signal Festivalu 2022, minulý týden sklidila úspěch na finském festivalu světla Lux Helsinki. Výtěžek z této mezinárodní spolupráce jsme se rozhodli věnovat tam, odkud dílo pochází. Do ukrajinského Chersonu.

© Julius Kontinnen

Za získaných 250.000,- jsme společně s neziskovou organizací Koridor UA nakoupili potřebné konzervy, kartuše s plynem a elektrocentrály, které jsou v aktuální situaci pro Ukrajinu nepostradatelné – obyvatelé postižených oblastí mohou díky nim získat zpět přístup ke světlu, teplu i internetu. Veškerá materiální pomoc poputuje pod dohledem Matouše Bláhy z organizace Koridor UA na ta nejpotřebnější místa.

Pokud byste také rádi pomohli a nevíte jak, spojte se s Koridor UA a staňte se například dobrovolníkem nebo přispějte na speciální nákladní vůz, který bude sloužit jako distribuční a nabíjecí stanice.

© Julius Kontinnen
© Julius Kontinnen
© Julius Kontinnen