Užitečné info

 • Co je Signal Plus?

  Letos zahajujeme novou dekádu. Vstupte s námi do největší galerijní zóny, jakou jsme kdy připravili. Signal Plus je vstupenka na 7 unikátních instalací, které můžete během 4 festivalových dní navštívit opakovaně. Podpořte vznik uměleckých děl a vychutnejte si Signal Festival do posledního puntíku na festivalové mapě. Se Signal Plus zažijete ta nejlepší umělecká díla letošního ročníku.

 • Kolik stojí Signal Plus?

  Festivalovou vstupenku si můžete pořídit za 340 Kč a od 27.9. za 390 Kč. Na místě bude k dostání za 440 Kč. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

  Lze také pořídit rodinné vstupné za 1000 Kč, od 27. 9. za 1150 Kč, na místě pak za 1350 Kč. 2 dospělí a až 3 děti ve věku od 7–12 let.

 • Na co je potřeba mít vstupenku?

  Se vstupenkou získáte možnost spatřit 7 unikátních instalací, které jinak neuvidíte. Vstupenka není časově omezená, můžete tak přijít klidně každý den, kdykoli od 19:00–24:00. Podpoříte s námi českou i zahraniční uměleckou tvorbu.

 • Co vás čeká:

  • Tvůrci Michal Rataj, Jan Trojan a jejich spolupracovníci zachytili ve své zvukové instalaci unikátní otisky ekosystémů mizejících pod nelítostným nánosem technologického šumu. Zaměřují se na zvuky okolo hradu Lipnice a kostela sv. Markéty, s jejichž pomocí odrážejí vztah krajiny a člověka. Instalaci doplní světelný objekt od scénografa Dragana Stojčevského.
  • Španělské audiovizuální studio Playmodes stojí za největšího instalací letošního ročníku. Horizon je imerzivní instalace, která si zahrává s našimi limity vnímání prostoru. Otevírá magický svět, který rozšiřuje zdánlivě samozřejmou realitu. Světlo, zvuk, prostor a perspektiva se setkávají v jediném imaginárním mizejícím bodě a nabízejí cestu za hranice fyzické skutečnosti.
  • Rafael Lozano-Hemmer vytvořil interaktivní instalaci Thermal Drift vizualizující tělesné teplo pomocí termální kamery a částicového systému. Zatímco termální kamery mohou sloužit policii či armádám k dohledu, zde je jejich použití hravé a maluje portréty diváků pomocí jejich vlastní tělesné teploty.
  • Interaktivní světelná instalace Flux kreativního kodéra Ksawery Kirklewskiho je sestrojena z 4800 metrů dvoustranných LED pásek, 4 kamer zvukového systému. Jejich pomocí klade před diváky otázku o hranicích virtuální a fyzické reality.
  • Laterna magika se vrací na Signal Festival po loňském úspěchu, tentokrát se speciálním projektem na oslavu 60 let existence. Mapuje technologické a myšlenkové milníky tvorby, která stála u zrodu souboru jako jedinečné mediální laboratoře. Tanečníci interagují s objekty, využívají archivní technologie a zkoumají současné a budoucí scénografické principy, včetně umělé inteligence.
  • 3dsense, kreativní studio propojující umění a nové technologie, vytvořilo interaktivní expozici určenou především dětským návštěvníkům festivalu. Inspirována je duhou a jejím charakteristickým barevným gradientem, díky čemuž má celý prostor blízko k op-artu. Návštěvníky vybízí k vytváření vlastních časoprostorových her díky volnému pohybu.
  • Kreativní studio a kolektiv nezávislých umělkyň a umělců Lunchmeat představí audiovizuální projekt The Grief of Misfit Cathedrals zkoumající opuštěné industriální komplexy, jenž dávno ztratily svůj původní účel. Nevyhnutelně mizící minulost uchovává v imerzivním díle pomocí 3D scanů a vícekanálového prostorového zvuku.

  Speciální tip: Chcete-li si festival skutečně užít, vyražte do ulic v neděli! Poslední festivalový den bývá nejklidnější a vše si můžete skvěle naplánovat. Máte-li raději větší klid, naplánujte si svoji procházku noční Prahou na pozdní festivalové hodiny. Festival je otevřen každý večer až do půlnoci.

 • Co je to Signal VIP?

  Jedná se o expresní vstupenku, se kterou si užijete Signal Festival v klidu, soukromí a bez front. Signal VIP zahrnuje vstup na 7 unikátních instalací v rámci galerijní zóny, do kterých se můžete během 4 festivalových dní vracet opakovaně. Hlavní výhodou Signal VIP je, že na prohlídku uměleckých instalací můžete vyrazit každý den už hodinu před oficiálním zahájením programu (18:00–19:00). Od 19:00–00:00 pak nemusíte čekat v žádné frontě. Stačí u vstupu ukázat Signal VIP vstupenku. Zažijte komorní a jedinečný Signal Festival bez davů a s welcome drinkem. Kapacita Signal VIP je omezená jen na několik stovek kusů, tak neváhejte dlouho.

 • Kolik stojí Signal VIP?

  Vstupenku Signal VIP lze zakoupit za 1690 Kč, na místě během konání festivalu bude stát vstupenka 1990 Kč.

 • VIP Upgrade

  Signal VIP Upgrade přináší exkluzivní možnost kdykoliv v průběhu festivalu upgradovat vstupenku Signal Plus na Signal VIP a užít si tak Signal Festival v klidu a soukromí. Upgradem získají návštěvníci vstup do galerijní zóny o hodinu dříve, než běžný návštěvník, a neomezí je žádná fronta. Navíc si na vybrané lokaci mohou vyzvednout speciální welcome drink a vychutnat si tak Signal Festival na maximum.

  Stačí vyplnit jednoduchý formulář a uhradit poměrnou částku. Pak už nezbývá než vyrazit objevovat nabitý program včetně skrytých míst o hodinu dříve, s welcome drinkem a bez front.

 • Co je zdarma?

  Většina programu Signal Festivalu je stále zdarma. Chceme tu být pro všechny bez rozdílu. 10 instalací, 3 satelitní instalace a doprovodný program, nabízíme bez vstupného. Všechno najdete přehledně označené v programu na webových stránkách i v aplikaci.

 • Je doprovodný program placený?

  Signal Talks jsou v rámci doprovodného programu zcela zdarma. Výstava From the Rave to the Gallery v Holešovické tržnici (Hala 40), na kterou se dostanete se vstupenkou Signal Plus, Signal VIP nebo při platbě na místě. Nenechte si ujít také audiovizuální performance V E K T R O S K O P, na kterou lze vstupenky zakoupit v síti GoOut.

 • Proč potřebuje Signal Festival placenou část?

  Zakoupením vstupenky nám umožňujete vozit na Signal Festival díla světového formátu a připravovat galerijní zónu na profesionální úrovni.

 • Existují nějaké slevy?

  Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma, pro seniory platí sleva.

 • Kde si mohu zakoupit vstupenky?

  Online vstupenky lze zakoupit na webu Signal Festivalu nebo portálu GoOut. Lze také zakoupit vstupenky na místě. Na festivalu přijímáme hotovost i platební karty.

 • Kde si převezmu festivalovou pásku?

  Po zakoupení vstupenky online obdržíte email s podrobnými informacemi. Se vstupenkou pak stačí přijít na festivalové pokladny, kde vám ji vyměníme za festivalovou pásku, se kterou už můžete pohodlně vyrazit na všechny placené instalace. Je potřeba mít pásku na ruce po celou dobu festivalu, nová vám po sundání nebude vydána.

  • Kunsthalle Praha
  • Kampus Hybernská
  • Holešovická tržnice (Hala 13)
  • Invalidovna
  • kostel U Salvátora
  • Muzeum hlavního města Prahy
  • ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí

   

 • Kdy se koná festival?

  Festival poběží od čtvrtka 12. října do neděle 15. října 2023 každý den od 19:00 do 0:00. Výjimku tvoří náš týdenní doprovodný program a letošní první dětská instalace Signal Playground: Duha, která je otevřena už od 14:00.

 • Kdy je nejlepší vyrazit na festival?

  Chcete-li si festival skutečně vychutnat, doporučujeme neděli. Právě ta bývá nejklidnějším dnem. Davy opadají, ale instalace jsou stále krásné. Všude je větší pohoda a návštěvu festivalu si můžete více naplánovat podle festivalové mapy.

 • Kdy si můžu projít trasu v rozšířené realitě v rámci Signal AR?

  Instalace v rozšířené realitě se zobrazují skrze fotoaparát ve vašem telefonu. Trasu doporučujeme navštívit za denního světla, od 8:00 do 19:00 hodin. Signal AR je však v Karlíně celý rok, můžete si ho v klidu užít i mimo festival. Umělecký obsah Signal AR je stejný jako v roce 2021, letos je tu projekt pro ty z vás, kteří ho ještě nestihli.

 • Kde letos najdu mapu?

  Stačí si stáhnout naši aplikaci Signal Festival. Mapu si pak pohodlně zobrazíte v mobilu, včetně celého programu a všech potřebných informací o festivalu. Festivalovou mapu najdete na lightpointech u každé instalace, na trasových navigacích nebo na našich webových stránkách v sekci Program.

 • A co když chci raději tištěnou mapu?

  Společně s naším partnerem Deníkem N připravujeme během festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Seženete ho na všech pokladnách u placených instalací. Najdete v něm příběhy uměleckých instalací, výběr toho nejlepšího z programu a samozřejmě tištěnou mapu. Přímo v ulicích jej rozdávají také naši dobrovolníci SIGNALISTI ve výrazných žlutých bundách. Určitě si jej nenechte ujít.

 • Kde se letos Signal Festival koná?

  Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/mapa. Festival se letos opět odehraje na 2 trasách v ulicích města – Centrum a Karlín/Holešovice. Novinkou jsou letos 3 satelitní instalace, které se vyskytují mimo hlavní trasy festivalu, jejich umístění naleznete také ve festivalové mapě. Jako bonus si můžete vychutnat virtuální trasu, která nabízí díla v rozšířené realitě. Stačí si stáhnout naši aplikaci a sledovat Signal AR.

 • Jak se mám dostat na festival?

  Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra Staroměstská, Křižíkova nebo Národní třída. Stejně tak doporučujeme Karlínské náměstí jako skvělý start pro trasu Karlín/Holešovice. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Karlínské náměstí, Náměstí Republiky nebo Staroměstská.

 • Kde je dobré zaparkovat?

  Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť (P+R) a do centra se vydejte městskou hromadnou dopravou.

 • Jak se mám pohybovat po festivalu?

  Nejlépe si festival užijete po svých. Vyhnete se tak přetížené hromadné dopravě a starostem s parkováním. Večerní procházka Prahou je bonus navíc. Společně s našim partnerem Skupinou ČEZ letos přinášíme aplikaci Pomáhej pohybem. Takže, ať už běháte, jezdíte na kole nebo chodíte od jedné instalace k druhé, svou aktivitou a energií s aplikací EPP vždy generujete body pro jedinečný projekt, který Skupina ČEZ prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří.

 • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

  Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na váš zdravotní stav. Instalace, které nejsou vhodné pro epileptiky, návštěvník vždy zjistí v detailu instalace na webu, v aplikaci nebo na lightpointu na místě.

 • Satelitní instalace

  Signal Satelity jsou díla, která pracují s digitálními nástroji, modelováním a konstrukcí. Jedná se o díla mimo trasy festivalu, jež je možné navštívit kdykoli. Během festivalu však ožijí speciálním světelným programem. Jde také o díla, která souzní s letošním festivalovým tématem, kterým je Ekosystémy: Průzkum.

  Satelitní instalaci Concrete Layers od Federica Díaze můžete najít v areálu centrum Bořislavky, objekt Vista Mars Jiřího Příhody se nacházi v prostorách Rustonky a Obklad větracích komínu Letenského tunelu v Praze  Zdeňka Sýkory lze najít na začátku Letenských sadů

  Můžete je navštívit kdykoliv během dne, ale audio vizuální projekce začínají od 19:00 a trvají až do 0:00.

 • Co se bude líbit dětem?

  Doporučujeme navštívit Signal Playground v Kampusu Hybernská od studia 3dsense, instalaci Flux připomínající pulzující proud dat od polského studia Ksawery Komputery v Invalidovně, hravá projekce vznikajících ekosystémů od Entangled Others v centrále Kooperativy nebo Kaluže Václava Mlynáře na parkovišti Hotelu Andaz

 • Můžu na festival vyrazit se psem?

  Signal Festival je velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí přátele doma. Vstup do vnitřních galerijních prostor je pro ně zakázán.

 • Jsou instalace bezbariérové?

  Většina lokací ano, některá místa jsou bohužel specifická, proto je nejlepší se ujistit dopředu v detailu instalace na našem webu nebo v aplikaci.

 • Máte v ulicích nějaké dobrovolníky?

  Ano. Přímo v ulicích najdete naše dobrovolníky neboli SIGNALISTY v reflexních žlutých bundách. Rádi vám poradí, jak se dostat k další instalaci, jak si stáhnout aplikaci nebo třeba kam se vydat s dětmi.

 • Chováte se udržitelně?

  Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete také. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační předměty z neudržitelných materiálů. Spotřeba elektrické energie během festivalu je přibližně 10 000 kWh. To se rovná týdenní spotřebě 26 rychlovarných konvic. Signal Festival je tak překvapivě energeticky nenáročný.

 • Máte nějaké propagační předměty?

  Nemáme. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat skrze vaše fotky, zážitky a sdílená stories na sociálních sítích. Chcete-li nás a festivalové umělce podpořit, kupte si vstupenku Signal Plus, nebo Signal VIP.

 • Kde najdu festivalovou aplikaci?

  Aplikace je ke stažení na Apple Store a Google Play. Doporučujeme udržovat aplikaci aktuální, neustále ji totiž vylepšujeme. Sledujte naše sociální sítě i web a přihlaste se k odběru newsletteru. Vše se včas dozvíte.

 • Co najdu v aplikaci Signal kromě mapy a programu festivalu?

  I letos, stejně jako loni, najdete v aplikaci virtuální trasu Signal AR nabízející 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Instalace vznikly během 9. ročníku Signal Festivalu v roce 2021 v reakci na protipandemická vládní opatření. Vychutnat si ji ale můžete i letos. Stačí si ji stáhnout, vyrazit na bod v mapě, nascanovat Signal Marker a pak už jen skrze svůj telefon objevovat díla v rozšířené realitě. Nic jiného nepotřebujete. V pohodlí aplikace si také můžete koupit vstupenky a mít tak vše na jednom místě.

 • Kde se dozvím víc o Signal AR?

  Nejlepší je stáhnout si aplikaci, prozkoumat návod i program a vyrazit do Karlína. Informace o AR samozřejmě najdete také v sekci Signal AR na našich webových stránkách.

 • Co musím vědět, než vyrazím na Signal AR?

  Je to jednoduché. Stáhnete si naši aplikaci, přihlásíte se do ní prostřednictvím emailu a zkontrolujete, zda-li váš telefon Signal AR podporuje. V mapě si zaškrtnete Signal AR a vyrazíte do Karlína. Na místě najdete Signal Marker, nascanujete jej skrze aplikaci a pak se už
  jen kocháte pohledem na vybrané umělecké dílo skrze svůj telefon. Virtuální trasa funguje každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Kdy můžu na Signal AR?

  Signal AR funguje po celý rok, každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Má AR zvuk?

  Většina instalací má také zvukovou doprovodnou složku. Doporučujeme proto použít sluchátka a zažít Signal AR více smysly.

 • Co je Signal Plus?

  Letos zahajujeme novou dekádu. Vstupte s námi do největší galerijní zóny, jakou jsme kdy připravili. Signal Plus je vstupenka na 7 unikátních instalací, které můžete během 4 festivalových dní navštívit opakovaně. Podpořte vznik uměleckých děl a vychutnejte si Signal Festival do posledního puntíku na festivalové mapě. Se Signal Plus zažijete ta nejlepší umělecká díla letošního ročníku.

 • Kolik stojí Signal Plus?

  Festivalovou vstupenku si můžete pořídit za 340 Kč a od 27.9. za 390 Kč. Na místě bude k dostání za 440 Kč. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

  Lze také pořídit rodinné vstupné za 1000 Kč, od 27. 9. za 1150 Kč, na místě pak za 1350 Kč. 2 dospělí a až 3 děti ve věku od 7–12 let.

 • Na co je potřeba mít vstupenku?

  Se vstupenkou získáte možnost spatřit 7 unikátních instalací, které jinak neuvidíte. Vstupenka není časově omezená, můžete tak přijít klidně každý den, kdykoli od 19:00–24:00. Podpoříte s námi českou i zahraniční uměleckou tvorbu.

 • Co vás čeká:

  • Tvůrci Michal Rataj, Jan Trojan a jejich spolupracovníci zachytili ve své zvukové instalaci unikátní otisky ekosystémů mizejících pod nelítostným nánosem technologického šumu. Zaměřují se na zvuky okolo hradu Lipnice a kostela sv. Markéty, s jejichž pomocí odrážejí vztah krajiny a člověka. Instalaci doplní světelný objekt od scénografa Dragana Stojčevského.
  • Španělské audiovizuální studio Playmodes stojí za největšího instalací letošního ročníku. Horizon je imerzivní instalace, která si zahrává s našimi limity vnímání prostoru. Otevírá magický svět, který rozšiřuje zdánlivě samozřejmou realitu. Světlo, zvuk, prostor a perspektiva se setkávají v jediném imaginárním mizejícím bodě a nabízejí cestu za hranice fyzické skutečnosti.
  • Rafael Lozano-Hemmer vytvořil interaktivní instalaci Thermal Drift vizualizující tělesné teplo pomocí termální kamery a částicového systému. Zatímco termální kamery mohou sloužit policii či armádám k dohledu, zde je jejich použití hravé a maluje portréty diváků pomocí jejich vlastní tělesné teploty.
  • Interaktivní světelná instalace Flux kreativního kodéra Ksawery Kirklewskiho je sestrojena z 4800 metrů dvoustranných LED pásek, 4 kamer zvukového systému. Jejich pomocí klade před diváky otázku o hranicích virtuální a fyzické reality.
  • Laterna magika se vrací na Signal Festival po loňském úspěchu, tentokrát se speciálním projektem na oslavu 60 let existence. Mapuje technologické a myšlenkové milníky tvorby, která stála u zrodu souboru jako jedinečné mediální laboratoře. Tanečníci interagují s objekty, využívají archivní technologie a zkoumají současné a budoucí scénografické principy, včetně umělé inteligence.
  • 3dsense, kreativní studio propojující umění a nové technologie, vytvořilo interaktivní expozici určenou především dětským návštěvníkům festivalu. Inspirována je duhou a jejím charakteristickým barevným gradientem, díky čemuž má celý prostor blízko k op-artu. Návštěvníky vybízí k vytváření vlastních časoprostorových her díky volnému pohybu.
  • Kreativní studio a kolektiv nezávislých umělkyň a umělců Lunchmeat představí audiovizuální projekt The Grief of Misfit Cathedrals zkoumající opuštěné industriální komplexy, jenž dávno ztratily svůj původní účel. Nevyhnutelně mizící minulost uchovává v imerzivním díle pomocí 3D scanů a vícekanálového prostorového zvuku.

  Speciální tip: Chcete-li si festival skutečně užít, vyražte do ulic v neděli! Poslední festivalový den bývá nejklidnější a vše si můžete skvěle naplánovat. Máte-li raději větší klid, naplánujte si svoji procházku noční Prahou na pozdní festivalové hodiny. Festival je otevřen každý večer až do půlnoci.

 • Co je to Signal VIP?

  Jedná se o expresní vstupenku, se kterou si užijete Signal Festival v klidu, soukromí a bez front. Signal VIP zahrnuje vstup na 7 unikátních instalací v rámci galerijní zóny, do kterých se můžete během 4 festivalových dní vracet opakovaně. Hlavní výhodou Signal VIP je, že na prohlídku uměleckých instalací můžete vyrazit každý den už hodinu před oficiálním zahájením programu (18:00–19:00). Od 19:00–00:00 pak nemusíte čekat v žádné frontě. Stačí u vstupu ukázat Signal VIP vstupenku. Zažijte komorní a jedinečný Signal Festival bez davů a s welcome drinkem. Kapacita Signal VIP je omezená jen na několik stovek kusů, tak neváhejte dlouho.

 • Kolik stojí Signal VIP?

  Vstupenku Signal VIP lze zakoupit za 1690 Kč, na místě během konání festivalu bude stát vstupenka 1990 Kč.

 • VIP Upgrade

  Signal VIP Upgrade přináší exkluzivní možnost kdykoliv v průběhu festivalu upgradovat vstupenku Signal Plus na Signal VIP a užít si tak Signal Festival v klidu a soukromí. Upgradem získají návštěvníci vstup do galerijní zóny o hodinu dříve, než běžný návštěvník, a neomezí je žádná fronta. Navíc si na vybrané lokaci mohou vyzvednout speciální welcome drink a vychutnat si tak Signal Festival na maximum.

  Stačí vyplnit jednoduchý formulář a uhradit poměrnou částku. Pak už nezbývá než vyrazit objevovat nabitý program včetně skrytých míst o hodinu dříve, s welcome drinkem a bez front.

 • Co je zdarma?

  Většina programu Signal Festivalu je stále zdarma. Chceme tu být pro všechny bez rozdílu. 10 instalací, 3 satelitní instalace a doprovodný program, nabízíme bez vstupného. Všechno najdete přehledně označené v programu na webových stránkách i v aplikaci.

 • Je doprovodný program placený?

  Signal Talks jsou v rámci doprovodného programu zcela zdarma. Výstava From the Rave to the Gallery v Holešovické tržnici (Hala 40), na kterou se dostanete se vstupenkou Signal Plus, Signal VIP nebo při platbě na místě. Nenechte si ujít také audiovizuální performance V E K T R O S K O P, na kterou lze vstupenky zakoupit v síti GoOut.

 • Proč potřebuje Signal Festival placenou část?

  Zakoupením vstupenky nám umožňujete vozit na Signal Festival díla světového formátu a připravovat galerijní zónu na profesionální úrovni.

 • Existují nějaké slevy?

  Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma, pro seniory platí sleva.

 • Kde si mohu zakoupit vstupenky?

  Online vstupenky lze zakoupit na webu Signal Festivalu nebo portálu GoOut. Lze také zakoupit vstupenky na místě. Na festivalu přijímáme hotovost i platební karty.

 • Kde si převezmu festivalovou pásku?

  Po zakoupení vstupenky online obdržíte email s podrobnými informacemi. Se vstupenkou pak stačí přijít na festivalové pokladny, kde vám ji vyměníme za festivalovou pásku, se kterou už můžete pohodlně vyrazit na všechny placené instalace. Je potřeba mít pásku na ruce po celou dobu festivalu, nová vám po sundání nebude vydána.

  • Kunsthalle Praha
  • Kampus Hybernská
  • Holešovická tržnice (Hala 13)
  • Invalidovna
  • kostel U Salvátora
  • Muzeum hlavního města Prahy
  • ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí

   

 • Kdy se koná festival?

  Festival poběží od čtvrtka 12. října do neděle 15. října 2023 každý den od 19:00 do 0:00. Výjimku tvoří náš týdenní doprovodný program a letošní první dětská instalace Signal Playground: Duha, která je otevřena už od 14:00.

 • Kdy je nejlepší vyrazit na festival?

  Chcete-li si festival skutečně vychutnat, doporučujeme neděli. Právě ta bývá nejklidnějším dnem. Davy opadají, ale instalace jsou stále krásné. Všude je větší pohoda a návštěvu festivalu si můžete více naplánovat podle festivalové mapy.

 • Kdy si můžu projít trasu v rozšířené realitě v rámci Signal AR?

  Instalace v rozšířené realitě se zobrazují skrze fotoaparát ve vašem telefonu. Trasu doporučujeme navštívit za denního světla, od 8:00 do 19:00 hodin. Signal AR je však v Karlíně celý rok, můžete si ho v klidu užít i mimo festival. Umělecký obsah Signal AR je stejný jako v roce 2021, letos je tu projekt pro ty z vás, kteří ho ještě nestihli.

 • Kde letos najdu mapu?

  Stačí si stáhnout naši aplikaci Signal Festival. Mapu si pak pohodlně zobrazíte v mobilu, včetně celého programu a všech potřebných informací o festivalu. Festivalovou mapu najdete na lightpointech u každé instalace, na trasových navigacích nebo na našich webových stránkách v sekci Program.

 • A co když chci raději tištěnou mapu?

  Společně s naším partnerem Deníkem N připravujeme během festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Seženete ho na všech pokladnách u placených instalací. Najdete v něm příběhy uměleckých instalací, výběr toho nejlepšího z programu a samozřejmě tištěnou mapu. Přímo v ulicích jej rozdávají také naši dobrovolníci SIGNALISTI ve výrazných žlutých bundách. Určitě si jej nenechte ujít.

 • Kde se letos Signal Festival koná?

  Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/mapa. Festival se letos opět odehraje na 2 trasách v ulicích města – Centrum a Karlín/Holešovice. Novinkou jsou letos 3 satelitní instalace, které se vyskytují mimo hlavní trasy festivalu, jejich umístění naleznete také ve festivalové mapě. Jako bonus si můžete vychutnat virtuální trasu, která nabízí díla v rozšířené realitě. Stačí si stáhnout naši aplikaci a sledovat Signal AR.

 • Jak se mám dostat na festival?

  Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra Staroměstská, Křižíkova nebo Národní třída. Stejně tak doporučujeme Karlínské náměstí jako skvělý start pro trasu Karlín/Holešovice. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Karlínské náměstí, Náměstí Republiky nebo Staroměstská.

 • Kde je dobré zaparkovat?

  Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť (P+R) a do centra se vydejte městskou hromadnou dopravou.

 • Jak se mám pohybovat po festivalu?

  Nejlépe si festival užijete po svých. Vyhnete se tak přetížené hromadné dopravě a starostem s parkováním. Večerní procházka Prahou je bonus navíc. Společně s našim partnerem Skupinou ČEZ letos přinášíme aplikaci Pomáhej pohybem. Takže, ať už běháte, jezdíte na kole nebo chodíte od jedné instalace k druhé, svou aktivitou a energií s aplikací EPP vždy generujete body pro jedinečný projekt, který Skupina ČEZ prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří.

 • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

  Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na váš zdravotní stav. Instalace, které nejsou vhodné pro epileptiky, návštěvník vždy zjistí v detailu instalace na webu, v aplikaci nebo na lightpointu na místě.

 • Satelitní instalace

  Signal Satelity jsou díla, která pracují s digitálními nástroji, modelováním a konstrukcí. Jedná se o díla mimo trasy festivalu, jež je možné navštívit kdykoli. Během festivalu však ožijí speciálním světelným programem. Jde také o díla, která souzní s letošním festivalovým tématem, kterým je Ekosystémy: Průzkum.

  Satelitní instalaci Concrete Layers od Federica Díaze můžete najít v areálu centrum Bořislavky, objekt Vista Mars Jiřího Příhody se nacházi v prostorách Rustonky a Obklad větracích komínu Letenského tunelu v Praze  Zdeňka Sýkory lze najít na začátku Letenských sadů

  Můžete je navštívit kdykoliv během dne, ale audio vizuální projekce začínají od 19:00 a trvají až do 0:00.

 • Co se bude líbit dětem?

  Doporučujeme navštívit Signal Playground v Kampusu Hybernská od studia 3dsense, instalaci Flux připomínající pulzující proud dat od polského studia Ksawery Komputery v Invalidovně, hravá projekce vznikajících ekosystémů od Entangled Others v centrále Kooperativy nebo Kaluže Václava Mlynáře na parkovišti Hotelu Andaz

 • Můžu na festival vyrazit se psem?

  Signal Festival je velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí přátele doma. Vstup do vnitřních galerijních prostor je pro ně zakázán.

 • Jsou instalace bezbariérové?

  Většina lokací ano, některá místa jsou bohužel specifická, proto je nejlepší se ujistit dopředu v detailu instalace na našem webu nebo v aplikaci.

 • Máte v ulicích nějaké dobrovolníky?

  Ano. Přímo v ulicích najdete naše dobrovolníky neboli SIGNALISTY v reflexních žlutých bundách. Rádi vám poradí, jak se dostat k další instalaci, jak si stáhnout aplikaci nebo třeba kam se vydat s dětmi.

 • Chováte se udržitelně?

  Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete také. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační předměty z neudržitelných materiálů. Spotřeba elektrické energie během festivalu je přibližně 10 000 kWh. To se rovná týdenní spotřebě 26 rychlovarných konvic. Signal Festival je tak překvapivě energeticky nenáročný.

 • Máte nějaké propagační předměty?

  Nemáme. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat skrze vaše fotky, zážitky a sdílená stories na sociálních sítích. Chcete-li nás a festivalové umělce podpořit, kupte si vstupenku Signal Plus, nebo Signal VIP.

 • Kde najdu festivalovou aplikaci?

  Aplikace je ke stažení na Apple Store a Google Play. Doporučujeme udržovat aplikaci aktuální, neustále ji totiž vylepšujeme. Sledujte naše sociální sítě i web a přihlaste se k odběru newsletteru. Vše se včas dozvíte.

 • Co najdu v aplikaci Signal kromě mapy a programu festivalu?

  I letos, stejně jako loni, najdete v aplikaci virtuální trasu Signal AR nabízející 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Instalace vznikly během 9. ročníku Signal Festivalu v roce 2021 v reakci na protipandemická vládní opatření. Vychutnat si ji ale můžete i letos. Stačí si ji stáhnout, vyrazit na bod v mapě, nascanovat Signal Marker a pak už jen skrze svůj telefon objevovat díla v rozšířené realitě. Nic jiného nepotřebujete. V pohodlí aplikace si také můžete koupit vstupenky a mít tak vše na jednom místě.

 • Kde se dozvím víc o Signal AR?

  Nejlepší je stáhnout si aplikaci, prozkoumat návod i program a vyrazit do Karlína. Informace o AR samozřejmě najdete také v sekci Signal AR na našich webových stránkách.

 • Co musím vědět, než vyrazím na Signal AR?

  Je to jednoduché. Stáhnete si naši aplikaci, přihlásíte se do ní prostřednictvím emailu a zkontrolujete, zda-li váš telefon Signal AR podporuje. V mapě si zaškrtnete Signal AR a vyrazíte do Karlína. Na místě najdete Signal Marker, nascanujete jej skrze aplikaci a pak se už
  jen kocháte pohledem na vybrané umělecké dílo skrze svůj telefon. Virtuální trasa funguje každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Kdy můžu na Signal AR?

  Signal AR funguje po celý rok, každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Má AR zvuk?

  Většina instalací má také zvukovou doprovodnou složku. Doporučujeme proto použít sluchátka a zažít Signal AR více smysly.