Užitečné info

 • Co je letos zdarma?

  Většina festivalového programu.

 • Kam potřebuju vstupenku?

  Placené instalace najdete v Průmyslovém paláci, Planetáriu, Hauch Gallery a Anežském klášteře. Nově můžete platit jak hotovostí, tak platební kartou. Dále jsou placené některé akce v rámci doprovodného programu.

 • Kolik stojí vstupenky?

  Koupit si vstupenku dřív se vyplatí. Festivalový pass si můžete pořídit výhodně v předprodeji od 1. 9. za 200 Kč, později od 21. 9. za 250 Kč. Na místě jej pořídíte za 300 Kč. Letos jsme zavedli i novinku – rodinné vstupné (platí pro 2 dospělé a 3 děti). Festivalový pass pro rodinu si můžete od 1. 9. koupit za 600 Kč, od 21. 9. za 750 Kč a na místě za 900 Kč. Děti od 6 do 15 let a senioři nad 65 let mají slevu 50 Kč ze základní ceny vstupenky. Děti do 6 let u nás mají vstup zdarma a ZTP mají vstup + 1 doprovod zdarma.

 • Co je to Signal Pass?

  Jednoduchá vstupenka, která obsahuje vstup na 3 placené instalace a na 3D imerzivní projekci. Platí po celou dobu festivalu a nabízí nejlepší způsob, jak si Signal Festival užít naplno.

 • Jak a kde si můžu vyzvednout Signal Pass?

  Máte hned dvě možnosti. Stačí si vybrat:

  Chci začít 3D videomappingem: Online vstupenku si můžete za Signal Pass pásku a 3D brýle, s nimiž hned vyrazíte na nedalekou projekci, vyměnit najednou u pokladen Výstaviště Praha před vstupem do Průmyslového Paláce. Otevřeno máme od 18:00 do 24:00 hodin.

  Chci začít v Galerijní zóně: Signal Pass pásku si můžete vyzvednout vždy od 18:00 do 24:00 hodin na kterékoliv pokladně v rámci Galerijní zóny (tedy Planetárium, Anežský klášter a Hauch Gallery ) či na našich infopointech (denně od 11:00 do 24:00 hodin na Staroměstském náměstí a pokladen u Průmyslového paláce). 3D brýle obdržíte před vstupem na 3D mapping před Průmyslovým palácem.

 • Můžu vyrazit jen na 3D imerzivní projekci?

  Rozhodně. Samostatně si můžete zakoupit také vstup na projekci v Průmyslovém paláci. Vstupenka stojí 100 Kč a pořídit si ji můžete pouze na místě. Cena platí pro všechny návštěvníky bez rozdílu. Návštěvník obdrží vstupenku a zároveň 3D brýle na pokladně Výstaviště. Vstupenku na tuto instalaci je možné získat také na našich infopointech (Staroměstské náměstí a u pokladen Výstaviště Praha).

 • Jaké máte slevy?

  Děti do 6 let mohou na festival vyrazit zadarmo. Děti od 6 do 15 let a senioři nad 65 let mají slevu 50 Kč ze základní ceny Signal Passu. ZTP u nás mají +1 doprovod zdarma.

 • Jak můžu platit?

  Jak budete chtít. Letos přijímáme hotovost stejně jako platební karty.

 • Je doprovodný program placený?

  Na kurátorované procházky Signal Walks a speciální audiovizuální představení Vektroskop v Divadle Archa je třeba pořídit vstupenku zvlášť. Přehledně vše najdete zde: signalfestival.com/vstupenky. Zbytek doprovodného programu je zdarma.

 • Co když se v tom stejně nevyznám a chci se na něco zeptat?

  Nevadí. Zastavte se za námi kdykoliv od 11:00 do 24:00 hodin do festivalových infopointů na Staroměstském náměstí nebo před Výstavištěm Praha v Holešovicích.

 • Budu na festivalu v bezpečí?

  Určitě. Ke vstupu na vnitřní instalace festivalu je nutné mít roušku. Noste ji ale prosím preventivně vždy, i u venkovních instalací. Dále jsme maximálně jsme zkrátili čas, po který se návštěvníci zdrží na jednom místě a s tím i délku instalací, které běží ve smyčce. Taktéž plánujeme velmi přísná hygienická opatření také pro personál, který potkáte na festivalu.

 • Jak se dál můžu chránit?

  Chránit můžete sebe, ale i své okolí. Myjte si pravidelně ruce, používejte dezinfekci, dodržujte rozestupy a řiďte se prosím bezpečným desaterem návštěvníka akcí.

  Osobní desatero návštěvníka akce dle iniciativy NOCOVID:

   

   1. INFORMUJI SE

   Aktivně se zajímám o pravidla a informace, sleduji je před akcí i po ní. Pokud jsem osloven, komunikuji s pořadatelem.

    

   1. JSEM FIT

   Na akci nejdu, pokud mám zvýšenou teplotu nad 37 °C, pociťuji nějaké příznaky nemoci COVID-19 (bolesti hlavy, dýchací obtíže, rýma, kašel, únava, ztráta čichu apod.)      

    

   1. OBLEČENÍ

   Před akcí se převléknu do čistého oblečení.

    

   1. POZDRAV

   Nepodávám si ruce s cizími lidmi, zdravím se loktem, nohou či gestem.

    

   1. ROZESTUPY

   Dodržuji rozestupy a ctím osobní prostor.     

    

   1. ROUŠKY

   V případě, že je nařízeno pro daný prostor nebo typ akce použití roušek, respektuji nařízení a nosím roušku či respirátor, pravidelně si roušku vyměňuji (max. po 3 hodinách).  

    

   1. HYGIENA

   Často a důkladně si myji ruce. Pokud není možnost si ruce umýt, dezinfikuji. Minimalizuji kontakt s předměty.

    

   1. ZODPOVĚDNOST

   Dodržuji pravidla a organizační pokyny pořadatele.

    

   1. OHLEDUPLNOST

   Jsem ohleduplný k ostatním. "Já chráním tebe, ty chráníš mě".

    

   1. ZPĚTNÁ VAZBA

   Pokud bych v následujících 14 dnech po akci pociťoval příznaky, měl pozitivní test a byla mi nařízena karanténa orgánem ochrany veřejného zdraví, informuji o tomto bezprostředně pořadatele akce.

 • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

  Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na váš zdravotní stav.

  Seznam instalací, které bohužel nejsou vhodné pro epileptiky: lokace Průmyslový palác, lokace Planetárium, lokace Karlínské náměstí.

 • Kdy mám vyrazit na festival?

  Festival se uskuteční od čtvrtka 15. října do neděle 18. října 2020. Program běží od 19:00 do 24:00 hodin. Výjimky tvoří některé akce a instalace v rámci doprovodného programu.

 • Kde letos najdu mapu?

  Festivalovou mapu najdete na našich nových webových stránkách v sekci Program. Mapu si můžete pohodlně zobrazit také ve vašem mobilu. Stačí navštívit naše webové stránky www.signalfestival.com/mapa a vybrat si, kam na festivalu vyrazíte.

 • A co když chci raději tištěnou mapu?

  Není problém. Společně s našim partnerem Deníkem N připravujeme v termínu konání festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Tu seženete například na našem infopointu na Staroměstském náměstí. Představíme vám to nejlepší z programu, příběhy uměleckých instalací a tištěnou mapu můžete mít pořád při sobě. Ostatně, moci si propiskou zaškrtnout instalaci nebo projekci, na kterou se těšíte nejvíce – tomu se stejně nic nevyrovná, že ano?

 • Aplikace letos nebude?

  Festivalovou mapu najdete nově přímo na webových stránkách (v sekci Program). Aplikace už tak jednoduše není potřeba.

 • A na Míráku letos vážně nic nebude?

  Bohužel ne. Náměstí Míru jsme opustili v roce 2018. Rádi testujeme nové lokace a nové zážitky. Společně s námi tak můžete Prahu objevovat každý rok v jiném světle, jinde a jinak. Ale nezoufejte, na Ludmilu se vrátíme v dalších letech!

 • Kde že letos je?

  Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/mapa. Festival se letos odehraje na třech trasách – Karlín, Staré Město a nově také Holešovice.

 • Jak se mám dostat na festival?

  Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra – konkrétně Staroměstská, Vltavská a Křižíkova. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Výstaviště Holešovice, Karlínské náměstí nebo Staroměstská.

 • Kde mám zaparkovat?

  Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť a do centra se vydejte právě městskou hromadnou dopravou.

 • Jak se mám pohybovat po festivalu?

  Budeme upřímní, nejpohodlněji si festival užijete po svých.

 • Kde se najím a napiju?

  Letošní novinkou je festivalový bar. Najdete ho v Hale 40 v areálu Pražské tržnice a otevřený bude minimálně po dobu festivalu, tedy od 19:00 do 24:00 hodin. Těšit se můžete také na cateringové zóny v Karlíně a na Výstavišti Praha.

 • Bude se něco líbit dětem?

  Rozhodně! Signal Festival baví návštěvníky všech generací. Letos jsme proto rovnou připravili instalaci v karlínské Hauch Gallery nazvanou Playground, která se zaměřuje na hravého dětského návštěvníka. Pro nejmenší návštěvníky také doporučujeme novou trasu Holešovice.

 • Můžu na festival vyrazit se psem?

  Večerní procházku městem miluje každý čtyřnohý parťák. Signal Festival je ale velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí kamarády doma a nejlepší zážitky jim šeptat do ucha později. Vstup do vnitřních galerijních prostor je jim zakázán.

 • Jsou instalace bezbariérové?

  Ano. Festivalové lokace vybíráme tak, aby byly přístupné všem.

 • Chováte se udržitelně?

  Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete taky. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační materiály z neudržitelných materiálů. Téma letošního ročníku festivalu zní Plan B. Společně s umělci nahlížíme do budoucnosti, hledáme nové možnosti života člověka na planetě Zemi. Řešíme ekologické dopady lidstva na přírodu, klademe otázky, snažíme se být šetrní. Budeme rádi, když se k nám připojíte.

 • Máte nějaké propagační předměty?

  Letos nemáme. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat ve svých fotkách, zážitcích a sdílených stories na sociálních sítích. Možná na festivalu uvidíte prodejce se světélkujícími balónky a dalšími podivnými předměty. Může se to plést, ale nepatří k nám a nic takového nepodporujeme.

 • Na co se letos můžu těšit?

  Letošní program nabídne 3 festivalové trasy, 12 lokací a 15 uměleckých děl. Naprostou novinkou je trasa Holešovice, která doplní oblíbený Karlín a kouzelné Staré Město. Chybět nebude mapping na kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí a nová 3D imerzivní projekce v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha. Těšit se můžete také na  bohatý doprovodný program v Pražské tržnici, Hauch Gallery a Divadle Archa.

 • Co je letos zdarma?

  Většina festivalového programu.

 • Kam potřebuju vstupenku?

  Placené instalace najdete v Průmyslovém paláci, Planetáriu, Hauch Gallery a Anežském klášteře. Nově můžete platit jak hotovostí, tak platební kartou. Dále jsou placené některé akce v rámci doprovodného programu.

 • Kolik stojí vstupenky?

  Koupit si vstupenku dřív se vyplatí. Festivalový pass si můžete pořídit výhodně v předprodeji od 1. 9. za 200 Kč, později od 21. 9. za 250 Kč. Na místě jej pořídíte za 300 Kč. Letos jsme zavedli i novinku – rodinné vstupné (platí pro 2 dospělé a 3 děti). Festivalový pass pro rodinu si můžete od 1. 9. koupit za 600 Kč, od 21. 9. za 750 Kč a na místě za 900 Kč. Děti od 6 do 15 let a senioři nad 65 let mají slevu 50 Kč ze základní ceny vstupenky. Děti do 6 let u nás mají vstup zdarma a ZTP mají vstup + 1 doprovod zdarma.

 • Co je to Signal Pass?

  Jednoduchá vstupenka, která obsahuje vstup na 3 placené instalace a na 3D imerzivní projekci. Platí po celou dobu festivalu a nabízí nejlepší způsob, jak si Signal Festival užít naplno.

 • Jak a kde si můžu vyzvednout Signal Pass?

  Máte hned dvě možnosti. Stačí si vybrat:

  Chci začít 3D videomappingem: Online vstupenku si můžete za Signal Pass pásku a 3D brýle, s nimiž hned vyrazíte na nedalekou projekci, vyměnit najednou u pokladen Výstaviště Praha před vstupem do Průmyslového Paláce. Otevřeno máme od 18:00 do 24:00 hodin.

  Chci začít v Galerijní zóně: Signal Pass pásku si můžete vyzvednout vždy od 18:00 do 24:00 hodin na kterékoliv pokladně v rámci Galerijní zóny (tedy Planetárium, Anežský klášter a Hauch Gallery ) či na našich infopointech (denně od 11:00 do 24:00 hodin na Staroměstském náměstí a pokladen u Průmyslového paláce). 3D brýle obdržíte před vstupem na 3D mapping před Průmyslovým palácem.

 • Můžu vyrazit jen na 3D imerzivní projekci?

  Rozhodně. Samostatně si můžete zakoupit také vstup na projekci v Průmyslovém paláci. Vstupenka stojí 100 Kč a pořídit si ji můžete pouze na místě. Cena platí pro všechny návštěvníky bez rozdílu. Návštěvník obdrží vstupenku a zároveň 3D brýle na pokladně Výstaviště. Vstupenku na tuto instalaci je možné získat také na našich infopointech (Staroměstské náměstí a u pokladen Výstaviště Praha).

 • Jaké máte slevy?

  Děti do 6 let mohou na festival vyrazit zadarmo. Děti od 6 do 15 let a senioři nad 65 let mají slevu 50 Kč ze základní ceny Signal Passu. ZTP u nás mají +1 doprovod zdarma.

 • Jak můžu platit?

  Jak budete chtít. Letos přijímáme hotovost stejně jako platební karty.

 • Je doprovodný program placený?

  Na kurátorované procházky Signal Walks a speciální audiovizuální představení Vektroskop v Divadle Archa je třeba pořídit vstupenku zvlášť. Přehledně vše najdete zde: signalfestival.com/vstupenky. Zbytek doprovodného programu je zdarma.

 • Co když se v tom stejně nevyznám a chci se na něco zeptat?

  Nevadí. Zastavte se za námi kdykoliv od 11:00 do 24:00 hodin do festivalových infopointů na Staroměstském náměstí nebo před Výstavištěm Praha v Holešovicích.

 • Budu na festivalu v bezpečí?

  Určitě. Ke vstupu na vnitřní instalace festivalu je nutné mít roušku. Noste ji ale prosím preventivně vždy, i u venkovních instalací. Dále jsme maximálně jsme zkrátili čas, po který se návštěvníci zdrží na jednom místě a s tím i délku instalací, které běží ve smyčce. Taktéž plánujeme velmi přísná hygienická opatření také pro personál, který potkáte na festivalu.

 • Jak se dál můžu chránit?

  Chránit můžete sebe, ale i své okolí. Myjte si pravidelně ruce, používejte dezinfekci, dodržujte rozestupy a řiďte se prosím bezpečným desaterem návštěvníka akcí.

  Osobní desatero návštěvníka akce dle iniciativy NOCOVID:

   

   1. INFORMUJI SE

   Aktivně se zajímám o pravidla a informace, sleduji je před akcí i po ní. Pokud jsem osloven, komunikuji s pořadatelem.

    

   1. JSEM FIT

   Na akci nejdu, pokud mám zvýšenou teplotu nad 37 °C, pociťuji nějaké příznaky nemoci COVID-19 (bolesti hlavy, dýchací obtíže, rýma, kašel, únava, ztráta čichu apod.)      

    

   1. OBLEČENÍ

   Před akcí se převléknu do čistého oblečení.

    

   1. POZDRAV

   Nepodávám si ruce s cizími lidmi, zdravím se loktem, nohou či gestem.

    

   1. ROZESTUPY

   Dodržuji rozestupy a ctím osobní prostor.     

    

   1. ROUŠKY

   V případě, že je nařízeno pro daný prostor nebo typ akce použití roušek, respektuji nařízení a nosím roušku či respirátor, pravidelně si roušku vyměňuji (max. po 3 hodinách).  

    

   1. HYGIENA

   Často a důkladně si myji ruce. Pokud není možnost si ruce umýt, dezinfikuji. Minimalizuji kontakt s předměty.

    

   1. ZODPOVĚDNOST

   Dodržuji pravidla a organizační pokyny pořadatele.

    

   1. OHLEDUPLNOST

   Jsem ohleduplný k ostatním. "Já chráním tebe, ty chráníš mě".

    

   1. ZPĚTNÁ VAZBA

   Pokud bych v následujících 14 dnech po akci pociťoval příznaky, měl pozitivní test a byla mi nařízena karanténa orgánem ochrany veřejného zdraví, informuji o tomto bezprostředně pořadatele akce.

 • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

  Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na váš zdravotní stav.

  Seznam instalací, které bohužel nejsou vhodné pro epileptiky: lokace Průmyslový palác, lokace Planetárium, lokace Karlínské náměstí.

 • Kdy mám vyrazit na festival?

  Festival se uskuteční od čtvrtka 15. října do neděle 18. října 2020. Program běží od 19:00 do 24:00 hodin. Výjimky tvoří některé akce a instalace v rámci doprovodného programu.

 • Kde letos najdu mapu?

  Festivalovou mapu najdete na našich nových webových stránkách v sekci Program. Mapu si můžete pohodlně zobrazit také ve vašem mobilu. Stačí navštívit naše webové stránky www.signalfestival.com/mapa a vybrat si, kam na festivalu vyrazíte.

 • A co když chci raději tištěnou mapu?

  Není problém. Společně s našim partnerem Deníkem N připravujeme v termínu konání festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Tu seženete například na našem infopointu na Staroměstském náměstí. Představíme vám to nejlepší z programu, příběhy uměleckých instalací a tištěnou mapu můžete mít pořád při sobě. Ostatně, moci si propiskou zaškrtnout instalaci nebo projekci, na kterou se těšíte nejvíce – tomu se stejně nic nevyrovná, že ano?

 • Aplikace letos nebude?

  Festivalovou mapu najdete nově přímo na webových stránkách (v sekci Program). Aplikace už tak jednoduše není potřeba.

 • A na Míráku letos vážně nic nebude?

  Bohužel ne. Náměstí Míru jsme opustili v roce 2018. Rádi testujeme nové lokace a nové zážitky. Společně s námi tak můžete Prahu objevovat každý rok v jiném světle, jinde a jinak. Ale nezoufejte, na Ludmilu se vrátíme v dalších letech!

 • Kde že letos je?

  Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/mapa. Festival se letos odehraje na třech trasách – Karlín, Staré Město a nově také Holešovice.

 • Jak se mám dostat na festival?

  Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra – konkrétně Staroměstská, Vltavská a Křižíkova. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Výstaviště Holešovice, Karlínské náměstí nebo Staroměstská.

 • Kde mám zaparkovat?

  Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť a do centra se vydejte právě městskou hromadnou dopravou.

 • Jak se mám pohybovat po festivalu?

  Budeme upřímní, nejpohodlněji si festival užijete po svých.

 • Kde se najím a napiju?

  Letošní novinkou je festivalový bar. Najdete ho v Hale 40 v areálu Pražské tržnice a otevřený bude minimálně po dobu festivalu, tedy od 19:00 do 24:00 hodin. Těšit se můžete také na cateringové zóny v Karlíně a na Výstavišti Praha.

 • Bude se něco líbit dětem?

  Rozhodně! Signal Festival baví návštěvníky všech generací. Letos jsme proto rovnou připravili instalaci v karlínské Hauch Gallery nazvanou Playground, která se zaměřuje na hravého dětského návštěvníka. Pro nejmenší návštěvníky také doporučujeme novou trasu Holešovice.

 • Můžu na festival vyrazit se psem?

  Večerní procházku městem miluje každý čtyřnohý parťák. Signal Festival je ale velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí kamarády doma a nejlepší zážitky jim šeptat do ucha později. Vstup do vnitřních galerijních prostor je jim zakázán.

 • Jsou instalace bezbariérové?

  Ano. Festivalové lokace vybíráme tak, aby byly přístupné všem.

 • Chováte se udržitelně?

  Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete taky. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační materiály z neudržitelných materiálů. Téma letošního ročníku festivalu zní Plan B. Společně s umělci nahlížíme do budoucnosti, hledáme nové možnosti života člověka na planetě Zemi. Řešíme ekologické dopady lidstva na přírodu, klademe otázky, snažíme se být šetrní. Budeme rádi, když se k nám připojíte.

 • Máte nějaké propagační předměty?

  Letos nemáme. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat ve svých fotkách, zážitcích a sdílených stories na sociálních sítích. Možná na festivalu uvidíte prodejce se světélkujícími balónky a dalšími podivnými předměty. Může se to plést, ale nepatří k nám a nic takového nepodporujeme.

 • Na co se letos můžu těšit?

  Letošní program nabídne 3 festivalové trasy, 12 lokací a 15 uměleckých děl. Naprostou novinkou je trasa Holešovice, která doplní oblíbený Karlín a kouzelné Staré Město. Chybět nebude mapping na kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí a nová 3D imerzivní projekce v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha. Těšit se můžete také na  bohatý doprovodný program v Pražské tržnici, Hauch Gallery a Divadle Archa.