Užitečné info

 • Co je letos zdarma?

  Většina festivalového programu.

 • Na co jsou potřeba vstupenky?

  Placené instalace v rámci hlavního programu najdete v Průmyslovém paláci, Planetáriu Praha a Hauch Gallery. Vstupenku na audiovizuální představení Vektroskop v rámci doprovodného programu je potřeba zakoupit zvláště, držitelé Signal Passu na ni však mají slevu 25 %. Na festivalu můžete platit hotově i kartou.

 • Kolik stojí vstupenky?

  Festivalový pass si můžete výhodně pořídit do 3.10. za 200 Kč, od 4.10. do 13.10 za 250 Kč, na místě pak za 300 Kč. Novinkou je zavedení rodinného vstupného. Festivalový pass pro rodinu, která zahrnuje 2 dospělé a až 2 děti, si nyní můžete koupit za 550 Kč, od 4.10. za 700 Kč a na místě za 850 Kč. Vstupenky na doprovodný program v Divadle Archa nejsou součástí Signal Passu. Držitelé akreditace Signal Pass na ně ale získají slevu 25 %. Děti od 6 do 15 let a senioři nad 65 let mají slevu 50 Kč ze základní ceny. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma. Zcela samostatně lze pouze na místě koupit také vstupenku na 3D projekci v Průmyslovém paláci za 100 Kč. 

 • Co je to Signal Pass?

  Vstupenka, která obsahuje vstup na 3 placené instalace (Planetárium Praha, Hauch Gallery, Průmyslový palác). Platí po celou dobu festivalu a nabízí nejlepší způsob, jak si Signal Festival užít naplno. Se Signal Passem získáte také slevu na doprovodný program v Divadle Archa.

 • Jak a kde si vyzvednout Signal Pass?

  • Signal Pass si můžete během festivalu vyzvednout na modře označených pokladnách. 
  • Oranžově označená mobilní stanoviště slouží k prokázání bezinfekčnosti, což je nutné pro vstup do prostoru vnitřních instalací. 
  • 3D brýle obdržíte u vstupu do Průmyslového paláce. 
  • Pro návštěvu projekce v Planetáriu Praha si prosím rezervujte konkrétní časový slot. Využijte k tomu kód pro bezplatnou rezervaci v rámci Signal Passu. Ke vstupu na instalaci se dostavte s 15 minutovým předstihem.
 • Je možné navštívit pouze 3D projekci?

  Ano. Samostatná vstupenka stojí 100 Kč a lze ji pořídit pouze na místě. Cena platí pro všechny návštěvníky bez rozdílu. Návštěvník obdrží vstupenku a zároveň 3D brýle na pokladně Výstaviště Praha.

 • Existují nějaké slevy?

  Děti do 6 let mohou na festival vyrazit zadarmo. Děti od 6 do 15 let (včetně) a senioři nad 65 let (včetně) mají slevu 50 Kč ze základní ceny Signal Passu. ZTP u nás mají +1 doprovod zdarma.

 • Jak se dá platit?

  Na festivalu přijímáme hotovost i platební karty.

 • Je doprovodný program placený?

  Na speciální audiovizuální představení Vektroskop v Divadle Archa je třeba pořídit si vstupenku zvlášť. Se Signal Passem však získáváte automaticky 25% slevu. Zbytek doprovodného programu je zdarma. Přehledně vše najdete zde: signalfestival.com/vstupenky.

   

 • Kdy mám vyrazit na festival?

  Festival se uskuteční od čtvrtka 14. října do neděle 17. října 2021. Program běží každý den od 19:00 do 24:00 hodin. Výjimky tvoří některé akce v rámci doprovodného programu.

 • Kdy si můžu projít trasy v rozšířené realitě v rámci Signal AR?

  Instalace v rozšířené realitě se zobrazují skrze fotoaparát ve vašem telefonu. Trasu doporučujeme navštívit za denního světla, od 8:00 do 19:00.

 • Kde letos najdu mapu?

  Stačí si stáhnout naši novou aplikaci. Mapu si pak pohodlně zobrazíte v mobilu, včetně celého programu a všech potřebných informací o festivalu. Festivalovou mapu najdete také na našich webových stránkách v sekci Program.

 • A co když chci raději tištěnou mapu?

  Společně s našim partnerem Deníkem N připravujeme v termínu konání festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Seženete ho na všech pokladnách u placených instalací. Najdete v něm příběhy uměleckých instalací, výběr toho nejlepšího z programu a samozřejmě tištěnou mapu. 

 • Kdy bude k dispozici festivalová aplikace?

  Aplikace bude ke stažení na Apple Store a Google Play na přelomu září a října.

 • Co najdu v aplikaci Signal kromě mapy a programu festivalu?

  Letos máme překvapení. AR neboli rozšířená, augmentovaná nebo jednoduše nová realita. Postavili jsme první AR trasu na pražském Karlíně. Najdete na ní 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Stačí si stáhnout naši novou aplikaci, vyrazit na bod v mapě, nascanovat Signal Marker a pak už jen skrze svůj telefon objevovat díla v rozšířené realitě. Nic jiného nepotřebujete.

 • Kde se ještě dozvím víc o Signal AR?

  Nejlepší je stáhnout si aplikaci, projít si návod, pročíst si program a vyrazit do Karlína. Informace o AR samozřejmě najdete také v sekci Signal AR na našich webových stránkách.

 • Co musím vědět než vyrazím na Signal AR?

  Je to jednoduché. Stáhnete si aplikaci Signal AR. Přihlásíte se prostřednictvím emailu do aplikace a zkontrolujete, zda-li váš telefon Signal AR podporuje. V mapě si zaškrtnete Signal AR a vyrazíte do Karlína. Na místě najdete Signal Marker, nascanujete jej skrze aplikaci a pak se už jen kocháte pohledem na vybrané umělecké dílo skrze svůj telefon. Virtuální trasa funguje každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Kdy tedy můžů na Signal AR?

  Signal AR funguje za dne, od 8:00 do 19:00 hodin. Projekt bude pokračovat také v následujících měsících, vyrazit na něj tedy můžete třeba až po festivalu.

 • Má AR zvuk?

  Většina instalací má také zvukovou doprovodnou složku. Doporučujeme si proto vzít na procházku také sluchátka a zažít Signal AR všemi smysly.

 • A na Míráku letos vážně nic nebude?

  Bohužel ne. Náměstí Míru jsme opustili v roce 2018. Rádi testujeme nové lokace a nové zážitky. Společně s námi tak můžete Prahu objevovat každý rok v jiném světle, jinde a jinak. Ale nezoufejte, na Ludmilu se vrátíme v dalších letech!

 • Kde se letos Signal Festival koná?

  Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/signal. Festival se letos odehraje na 3 trasách v ulicích města  – Karlín, Staré Město a nově také Holešovice a 1 virtuální v rámci aplikace Signal AR.

 • Jak se mám dostat na festival?

  Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra Staroměstská, Vltavská a Křižíkova. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Výstaviště, Karlínské náměstí nebo Staroměstská.

 • Kde je dobré zaparkovat?

  Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť a do centra se vydejte právě městskou hromadnou dopravou.

 • Jak se mám pohybovat po festivalu?

  Nejlépe si festival užijete po svých.

 • Jak se prokážu?

  Každý návštěvník vnitřních instalací získá kontrolní pásku, která je podmínkou pro vstup do těchto prostor.

  Pro vstup do vnitřních prostor na festivalu je nutné:
  ● doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní nebo
  ● negativní RAT antigenní test starý nejvýše 72 hodin (lze doložit i čestným prohlášením o absolvování
  testu ve škole) nebo
  ● prokázat potvrzením poskytovatele zdravotních služeb podstoupení RAT antigenního testu za dozoru
  zdravotnického pracovníka prostřednictvím on-line služby s negativním výsledkem nejvýše 24 hodin
  před konáním akce nebo
  ● doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů před
  konáním akce nebo
  ● doložit aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových
  vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

 • Budu na festivalu v bezpečí?

  Určitě. Budeme ale rádi, když budete respirátor preventivně nosit vždy. Návštěvníci vnitřních prostor jsou pak povinni mít po celou dobu zakryté dýchací cesty respirátorem FFP2/KN95/N95 nebo nanorouškou. Děkujeme, že s námi děláte Signal Festival bezpečnější.

   

 • Jak se můžu dál chránit?

  Chránit můžete sebe, ale i své okolí. Myjte si pravidelně ruce, používejte dezinfekci, dodržujte rozestupy. Vždy také prosím preventivně noste respirátor. Dodržujte naše pokyny v místě konání akce.

 • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

  Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na váš zdravotní stav. Instalace, které nejsou bohužel vhodné pro epileptiky, se nacházejí na lokacích: Průmyslový palác a venkovní instalace v areálu Výstaviště Praha, Planetárium Praha, Hauch Gallery, Karlínské náměstí.

 • Na co se letos můžu těšit?

  Letošní program nabídne 4 festivalové trasy, 3 v ulicích Prahy a 1 virtuální. Novinkou je trasa Holešovice, která doplní oblíbený Karlín a kouzelné Staré Město. Připravili jsme pro vás také unikátní projekt virtuální galerie ve veřejném prostoru Signal AR. Čeká vás 12 lokací, 15 uměleckých děl v ulicích Prahy a 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Chybět nebude oblíbený mapping na kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí a nová 3D imerzivní projekce v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha.

 • Bude se něco líbit dětem?

  Dětem by se letos mohla líbit interaktivní instalace Rozkvétání světla od autorského dua Vrtiška & Žák, Živý les od Kateřiny Blahutové ve Stromovce nebo pohybující se BirdScape od Kláry Míčkové v Klementinu. Doporučujeme prozkoumat také novou trasu Signal AR, která funguje od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Můžu na festival vyrazit se psem?

  Signal Festival je velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí přátele doma. Vstup do vnitřních galerijních prostor je pro ně zakázán.

 • Jsou instalace bezbariérové?

  Ano. Festivalové lokace vybíráme tak, aby byly přístupné všem.

 • Kam můžu zavolat, když si nevím rady?

  Během festivalové otevírací doby (od 19:00 do 24:00 hodin) pro vás máme připravenou bezplatnou informační linku 800 100 991.

 • Chováte se udržitelně?

  Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete taky. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační materiály z neudržitelných materiálů. Téma letošního ročníku festivalu zní Plan C. Společně s umělci nahlížíme do budoucnosti, hledáme nové možnosti života člověka na planetě Zemi. Řešíme ekologické dopady lidstva na přírodu, klademe otázky, snažíme se být šetrní. Budeme rádi, když se k nám připojíte.

 • Máte nějaké propagační předměty?

  Letos nemáme. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat ve svých fotkách, zážitcích a sdílených stories na sociálních sítích. Možná na festivalu uvidíte prodejce se světélkujícími balónky a dalšími podivnými předměty, kteří k nám nepatří a tyto aktivity nepodporujeme. 

 • Co je letos zdarma?

  Většina festivalového programu.

 • Na co jsou potřeba vstupenky?

  Placené instalace v rámci hlavního programu najdete v Průmyslovém paláci, Planetáriu Praha a Hauch Gallery. Vstupenku na audiovizuální představení Vektroskop v rámci doprovodného programu je potřeba zakoupit zvláště, držitelé Signal Passu na ni však mají slevu 25 %. Na festivalu můžete platit hotově i kartou.

 • Kolik stojí vstupenky?

  Festivalový pass si můžete výhodně pořídit do 3.10. za 200 Kč, od 4.10. do 13.10 za 250 Kč, na místě pak za 300 Kč. Novinkou je zavedení rodinného vstupného. Festivalový pass pro rodinu, která zahrnuje 2 dospělé a až 2 děti, si nyní můžete koupit za 550 Kč, od 4.10. za 700 Kč a na místě za 850 Kč. Vstupenky na doprovodný program v Divadle Archa nejsou součástí Signal Passu. Držitelé akreditace Signal Pass na ně ale získají slevu 25 %. Děti od 6 do 15 let a senioři nad 65 let mají slevu 50 Kč ze základní ceny. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma. Zcela samostatně lze pouze na místě koupit také vstupenku na 3D projekci v Průmyslovém paláci za 100 Kč. 

 • Co je to Signal Pass?

  Vstupenka, která obsahuje vstup na 3 placené instalace (Planetárium Praha, Hauch Gallery, Průmyslový palác). Platí po celou dobu festivalu a nabízí nejlepší způsob, jak si Signal Festival užít naplno. Se Signal Passem získáte také slevu na doprovodný program v Divadle Archa.

 • Jak a kde si vyzvednout Signal Pass?

  • Signal Pass si můžete během festivalu vyzvednout na modře označených pokladnách. 
  • Oranžově označená mobilní stanoviště slouží k prokázání bezinfekčnosti, což je nutné pro vstup do prostoru vnitřních instalací. 
  • 3D brýle obdržíte u vstupu do Průmyslového paláce. 
  • Pro návštěvu projekce v Planetáriu Praha si prosím rezervujte konkrétní časový slot. Využijte k tomu kód pro bezplatnou rezervaci v rámci Signal Passu. Ke vstupu na instalaci se dostavte s 15 minutovým předstihem.
 • Je možné navštívit pouze 3D projekci?

  Ano. Samostatná vstupenka stojí 100 Kč a lze ji pořídit pouze na místě. Cena platí pro všechny návštěvníky bez rozdílu. Návštěvník obdrží vstupenku a zároveň 3D brýle na pokladně Výstaviště Praha.

 • Existují nějaké slevy?

  Děti do 6 let mohou na festival vyrazit zadarmo. Děti od 6 do 15 let (včetně) a senioři nad 65 let (včetně) mají slevu 50 Kč ze základní ceny Signal Passu. ZTP u nás mají +1 doprovod zdarma.

 • Jak se dá platit?

  Na festivalu přijímáme hotovost i platební karty.

 • Je doprovodný program placený?

  Na speciální audiovizuální představení Vektroskop v Divadle Archa je třeba pořídit si vstupenku zvlášť. Se Signal Passem však získáváte automaticky 25% slevu. Zbytek doprovodného programu je zdarma. Přehledně vše najdete zde: signalfestival.com/vstupenky.

   

 • Kdy mám vyrazit na festival?

  Festival se uskuteční od čtvrtka 14. října do neděle 17. října 2021. Program běží každý den od 19:00 do 24:00 hodin. Výjimky tvoří některé akce v rámci doprovodného programu.

 • Kdy si můžu projít trasy v rozšířené realitě v rámci Signal AR?

  Instalace v rozšířené realitě se zobrazují skrze fotoaparát ve vašem telefonu. Trasu doporučujeme navštívit za denního světla, od 8:00 do 19:00.

 • Kde letos najdu mapu?

  Stačí si stáhnout naši novou aplikaci. Mapu si pak pohodlně zobrazíte v mobilu, včetně celého programu a všech potřebných informací o festivalu. Festivalovou mapu najdete také na našich webových stránkách v sekci Program.

 • A co když chci raději tištěnou mapu?

  Společně s našim partnerem Deníkem N připravujeme v termínu konání festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Seženete ho na všech pokladnách u placených instalací. Najdete v něm příběhy uměleckých instalací, výběr toho nejlepšího z programu a samozřejmě tištěnou mapu. 

 • Kdy bude k dispozici festivalová aplikace?

  Aplikace bude ke stažení na Apple Store a Google Play na přelomu září a října.

 • Co najdu v aplikaci Signal kromě mapy a programu festivalu?

  Letos máme překvapení. AR neboli rozšířená, augmentovaná nebo jednoduše nová realita. Postavili jsme první AR trasu na pražském Karlíně. Najdete na ní 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Stačí si stáhnout naši novou aplikaci, vyrazit na bod v mapě, nascanovat Signal Marker a pak už jen skrze svůj telefon objevovat díla v rozšířené realitě. Nic jiného nepotřebujete.

 • Kde se ještě dozvím víc o Signal AR?

  Nejlepší je stáhnout si aplikaci, projít si návod, pročíst si program a vyrazit do Karlína. Informace o AR samozřejmě najdete také v sekci Signal AR na našich webových stránkách.

 • Co musím vědět než vyrazím na Signal AR?

  Je to jednoduché. Stáhnete si aplikaci Signal AR. Přihlásíte se prostřednictvím emailu do aplikace a zkontrolujete, zda-li váš telefon Signal AR podporuje. V mapě si zaškrtnete Signal AR a vyrazíte do Karlína. Na místě najdete Signal Marker, nascanujete jej skrze aplikaci a pak se už jen kocháte pohledem na vybrané umělecké dílo skrze svůj telefon. Virtuální trasa funguje každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Kdy tedy můžů na Signal AR?

  Signal AR funguje za dne, od 8:00 do 19:00 hodin. Projekt bude pokračovat také v následujících měsících, vyrazit na něj tedy můžete třeba až po festivalu.

 • Má AR zvuk?

  Většina instalací má také zvukovou doprovodnou složku. Doporučujeme si proto vzít na procházku také sluchátka a zažít Signal AR všemi smysly.

 • A na Míráku letos vážně nic nebude?

  Bohužel ne. Náměstí Míru jsme opustili v roce 2018. Rádi testujeme nové lokace a nové zážitky. Společně s námi tak můžete Prahu objevovat každý rok v jiném světle, jinde a jinak. Ale nezoufejte, na Ludmilu se vrátíme v dalších letech!

 • Kde se letos Signal Festival koná?

  Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/signal. Festival se letos odehraje na 3 trasách v ulicích města  – Karlín, Staré Město a nově také Holešovice a 1 virtuální v rámci aplikace Signal AR.

 • Jak se mám dostat na festival?

  Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra Staroměstská, Vltavská a Křižíkova. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Výstaviště, Karlínské náměstí nebo Staroměstská.

 • Kde je dobré zaparkovat?

  Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť a do centra se vydejte právě městskou hromadnou dopravou.

 • Jak se mám pohybovat po festivalu?

  Nejlépe si festival užijete po svých.

 • Jak se prokážu?

  Každý návštěvník vnitřních instalací získá kontrolní pásku, která je podmínkou pro vstup do těchto prostor.

  Pro vstup do vnitřních prostor na festivalu je nutné:
  ● doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní nebo
  ● negativní RAT antigenní test starý nejvýše 72 hodin (lze doložit i čestným prohlášením o absolvování
  testu ve škole) nebo
  ● prokázat potvrzením poskytovatele zdravotních služeb podstoupení RAT antigenního testu za dozoru
  zdravotnického pracovníka prostřednictvím on-line služby s negativním výsledkem nejvýše 24 hodin
  před konáním akce nebo
  ● doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů před
  konáním akce nebo
  ● doložit aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových
  vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

 • Budu na festivalu v bezpečí?

  Určitě. Budeme ale rádi, když budete respirátor preventivně nosit vždy. Návštěvníci vnitřních prostor jsou pak povinni mít po celou dobu zakryté dýchací cesty respirátorem FFP2/KN95/N95 nebo nanorouškou. Děkujeme, že s námi děláte Signal Festival bezpečnější.

   

 • Jak se můžu dál chránit?

  Chránit můžete sebe, ale i své okolí. Myjte si pravidelně ruce, používejte dezinfekci, dodržujte rozestupy. Vždy také prosím preventivně noste respirátor. Dodržujte naše pokyny v místě konání akce.

 • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

  Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na váš zdravotní stav. Instalace, které nejsou bohužel vhodné pro epileptiky, se nacházejí na lokacích: Průmyslový palác a venkovní instalace v areálu Výstaviště Praha, Planetárium Praha, Hauch Gallery, Karlínské náměstí.

 • Na co se letos můžu těšit?

  Letošní program nabídne 4 festivalové trasy, 3 v ulicích Prahy a 1 virtuální. Novinkou je trasa Holešovice, která doplní oblíbený Karlín a kouzelné Staré Město. Připravili jsme pro vás také unikátní projekt virtuální galerie ve veřejném prostoru Signal AR. Čeká vás 12 lokací, 15 uměleckých děl v ulicích Prahy a 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Chybět nebude oblíbený mapping na kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí a nová 3D imerzivní projekce v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha.

 • Bude se něco líbit dětem?

  Dětem by se letos mohla líbit interaktivní instalace Rozkvétání světla od autorského dua Vrtiška & Žák, Živý les od Kateřiny Blahutové ve Stromovce nebo pohybující se BirdScape od Kláry Míčkové v Klementinu. Doporučujeme prozkoumat také novou trasu Signal AR, která funguje od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Můžu na festival vyrazit se psem?

  Signal Festival je velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí přátele doma. Vstup do vnitřních galerijních prostor je pro ně zakázán.

 • Jsou instalace bezbariérové?

  Ano. Festivalové lokace vybíráme tak, aby byly přístupné všem.

 • Kam můžu zavolat, když si nevím rady?

  Během festivalové otevírací doby (od 19:00 do 24:00 hodin) pro vás máme připravenou bezplatnou informační linku 800 100 991.

 • Chováte se udržitelně?

  Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete taky. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační materiály z neudržitelných materiálů. Téma letošního ročníku festivalu zní Plan C. Společně s umělci nahlížíme do budoucnosti, hledáme nové možnosti života člověka na planetě Zemi. Řešíme ekologické dopady lidstva na přírodu, klademe otázky, snažíme se být šetrní. Budeme rádi, když se k nám připojíte.

 • Máte nějaké propagační předměty?

  Letos nemáme. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat ve svých fotkách, zážitcích a sdílených stories na sociálních sítích. Možná na festivalu uvidíte prodejce se světélkujícími balónky a dalšími podivnými předměty, kteří k nám nepatří a tyto aktivity nepodporujeme.