Užitečné info

 • Co je Signal Plus?

  Letos slavíme 10 let. Vstupte s námi do největší galerijní zóny, jakou jsme kdy připravili. Signal Plus je vstupenka na 6 unikátních instalací, které můžete během 4 festivalových dní navštívit opakovaně. Podpořte vznik uměleckých děl a vychutnejte si Signal Festival do posledního puntíku na festivalové mapě. Se Signal Plus zažijete ta nejlepší umělecká díla letošního ročníku.

 • Kde si převezmu festivalovou pásku?

  Po zakoupení vstupenky online obdržíte email s podrobnými informacemi. Se vstupenkou pak stačí přijít na festivalové pokladny, kde vám ji vyměníme za festivalovou pásku, se kterou už můžete pohodlně vyrazit na všechny placené instalace.

  Svou pásku si prosím vyzvedněte na jedné z 6 pokladen Signal Festivalu:

  • CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2
  • Kunsthalle Praha, Klárov 5, Praha 1
  • Kostel U Salvátora, Salvátorská 1, Praha 1
  • Kateřinská zahrada, Viničná 2, Praha 2
  • Heroldovy sady, Praha 10
  • Vzlet, Holandská 1, Praha 10

  Držitelům vstupenky Signal VIP doporučujeme pásku vyzvednout už od 18:00 hodin v Kunsthalle Praha, kde si na můžete dát festivalový welcome drink!

  Pokladny jsou otevřeny během festivalu od 19:00 do 24:00 hodin, 13. – 16. 10. 2022. 

 • Na co je potřeba mít vstupenku?

  Se vstupenkou získáte možnost spatřit 6 unikátních instalací, které jinak neuvidíte. Vstupenka není časově omezená, můžete tak přijít klidně každý den, kdykoli od 19:00 do 24:00. Podpoříte s námi českou i zahraniční uměleckou tvorbu. Slibujeme, že to bude stát za to!

 • Kolik stojí Signal Plus?

  Festivalovou vstupenku si můžete pořídit za 340 Kč. Nabízíme také vstupenku pro celou rodinu (2 dospělí a až 3 děti do 12 let). Tu lze nyní pořídit za 950 Kč. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

 • Je doprovodný program placený?

  Většina doprovodného programu je letos zdarma. Nenechte si ujít diskuze s umělci a workshopy. Zpoplatněné jsou pouze vstupy na multimediální performance VEKTROSKOP a akce konané v rámci galerijní zóny.

 • Co vás čeká:

  • velkoformátová projekce digitálního umělce Refika Anadola, která pracuje s pražskými městskými daty (Centrum architektury a městského plánování)
  • pulzující interaktivní projekce od českého digitálního umělce žijícího v Londýně Ondřeje Zunky a 5 dalších děl českých umělců tvořících digitální umění (Kunsthalle Praha)
  • imerzivní laserová instalace, kterou vytvořil speciálně na míru chrámových prostor japonský umělec Shohei Fujimoto (Kostel U Salvátora)
  • performance v režii Laterny magiky, souboru Národního divadla (Kateřinská zahrada)
  • kontemplativní světelnou scénografii, kterou vytvořil pražský kolektiv Tabula Rasa (Vzlet)
  • pohyblivá světelná instalace francouzského studia Collectif Scale (Heroldovy sady)

  Speciální tip: Chcete-li si festival skutečně užít, vyražte do ulic v neděli! Poslední festivalový den bývá nejklidnější a vše si můžete skvěle naplánovat. V případě, že máte radši větší klid, naplánujte si svoji procházku noční Prahou na pozdní festivalové hodiny. Festival je otevřen každý večer až do půlnoci.

 • Existují nějaké slevy?

  Děti do 6 let a ZTP mohou na festival vyrazit zadarmo.

 • Co je to Signal VIP?

  Vůbec poprvé lze zakoupit také Signal VIP. Jedná se o expresní vstupenku, se kterou si užijte Signal Festival v klidu a bez front. Signal VIP zahrnuje vstup na 6 exkluzivních instalací v rámci galerijní zóny, do kterých se můžete během 4 festivalových dní vracet opakovaně. Na prohlídku uměleckých instalací můžete vyrazit každý den už hodinu před oficiálním zahájením programu (18:00–19:00). Od 19:00–00:00 pak nemusíte čekat v žádné frontě. Stačí u vstupu ukázat Signal VIP vstupenku a vyrazit rovnou za světlem. Zažijte komorní a jedinečný Signal Festival bez davů a s welcome drinkem. Kapacita Signal VIP je omezená jen na několik stovek kusů, tak neváhejte dlouho.

 • Kde letos najdu mapu?

  Stačí si stáhnout naši aplikaci Signal Festival. Mapu si pak pohodlně zobrazíte v mobilu, včetně celého programu a všech potřebných informací o festivalu. Festivalovou mapu najdete také na našich webových stránkách v sekci Program.

 • Co je zdarma?

  Většina programu Signalu X je stále zdarma. Chceme tu být pro všechny bez rozdílu, 9 instalací a celý doprovodný program proto nabízíme bez vstupného. Všechno najdete přehledně označené v programu na webových stránkách i v aplikaci.

 • A co když chci raději tištěnou mapu?

  Společně s našim partnerem Deníkem N připravujeme během festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Seženete ho na všech pokladnách u placených instalací. Najdete v něm příběhy uměleckých instalací, výběr toho nejlepšího z programu a samozřejmě tištěnou mapu. Přímo v ulicích jej rozdávají také naši dobrovolníci SIGNALISTI ve výrazných žlutých bundách. Určitě si jej nenechte ujít.

 • Jak se dá platit?

  Online vstupenky zaplatíte na portálu GoOut. Na festivalu přijímáme hotovost i platební karty.

 • Kde se letos Signal Festival koná?

  Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/mapa. Festival se letos opět odehraje na 2 trasách v ulicích města – Centrum a Vinohrady/Vršovice. Jako bonus si můžete vychutnat virtuální trasu, která nabízí díla v rozšířené realitě. Stačí si stáhnout naši aplikaci a sledovat Signal AR.

 • Jak se mám dostat na festival?

  Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra Staroměstská, Náměstí Míru nebo Karlovo náměstí. Stejně tak doporučujeme Čechovo náměstí jako skvělý start pro trasu Vinohrady/Vršovice. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Krymská, Čechovo náměstí nebo Staroměstská.

 • Kdy se koná festival?

  Festival poběží od čtvrtka 13. října do neděle 16. října 2022 každý den od 19:00 do půlnoci. Výjimku tvoří náš týdenní doprovodný program a speciální projekce na kostel sv. Ludmily ku příležitosti českého předsednictví Radě EU, která proběhne v předvečer festivalu 12. října.

 • Proč potřebuje Signal Festival placenou část?

  Kultura zažila v posledních letech těžké časy. Přesto pro vás chceme připravit ten nejlepší program. Zakoupením vstupenky tak podpoříte festivalové umělce a vznik dalších uměleckých děl.

 • Kde je dobré zaparkovat?

  Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť (P+R) a do centra se vydejte městskou hromadnou dopravou.

 • Jak se mám pohybovat po festivalu?

  Nejlépe si festival užijete po svých. Vyhnete se tak přetížené hromadné dopravě a starostem s parkováním. Večerní procházka Prahou je bonus navíc. Společně s našim partnerem Skupina ČEZ letos přinášíme aplikaci Pomáhej pohybem. Takže, ať už běháte, jezdíte na kole, nebo chodíte od jedné instalace k druhé, svou aktivitou a energií s aplikací EPP vždy generujete body pro jedinečný projekt, který Skupina ČEZ prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří.

 • Kdy si můžu projít trasu v rozšířené realitě v rámci Signal AR?

  Instalace v rozšířené realitě se zobrazují skrze fotoaparát ve vašem telefonu. Trasu doporučujeme navštívit za denního světla, od 8:00 do 19:00 hodin. Signal AR je však v Karlíně celý rok, můžete si ho v klidu užít i mimo festival. Umělecký obsah Signal AR je stejný jako v roce 2021, letos je tu projekt pro ty z vás, kteří ho ještě nestihli.

 • Kdy je nejlepší vyrazit na festival?

  Chcete-li si festival skutečně vychutnat, doporučujeme neděli. Právě ta bývá nejklidnějším dnem. Davy opadají, ale instalace jsou stále krásné. Všude je větší pohoda a návštěvu festivalu si můžete více naplánovat třeba podle fotografií na sociálních sítích.

 • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

  Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na svůj zdravotní stav. Instalace, které nejsou bohužel vhodné pro epileptiky, se nacházejí na lokacích Kostel U Salvátora, piazzetta Národního divadla, ČVUT na Karlově náměstí, CAMP, Kateřinská  zahrada, náměstí Míru, Heroldovy sady, Vzlet a kostel sv. Václava na náměstí Svatopluka Čecha.

 • Co se bude líbit dětem?

  Doporučujeme snovou Krajinu levitace dvou mladých umělkyň Pavly Beranové a Terezy Bartůňkové v Klementinu, instalaci Nezmar od Ondřeje Drahokoupila, Vítězslava Plavce a Filipa Zemana v Bezručových sadech, která připomíná tajemný živý světélkující organismus, nebo hravou kompozici objektů, světel, projekcí, tvarů a zvuků TEEPEE od pražského kolektivu TABULA RASA ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet.

 • Můžu na festival vyrazit se psem?

  Signal Festival je velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí přátele doma. Vstup do vnitřních galerijních prostor je pro ně zakázán.

 • Jsou instalace bezbariérové?

  Ano. Festivalové lokace vybíráme tak, aby byly přístupné všem.

 • Máte v ulicích nějaké dobrovolníky?

  Ano, přímo v ulicích najdete naše dobrovolníky neboli SIGNALISTY v reflexních žlutých bundách. Rádi vám poradí, jak se dostat k další instalaci, jak si stáhnout aplikaci nebo třeba kam se vydat s dětmi. Podívejte se také na doporučení, jak si užít Signal Festival bezpečně a pohodlně, která jsme pro vás připravili ve spolupráci s Kooperativou.

 • Chováte se udržitelně?

  Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete také. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační předměty z neudržitelných materiálů. Spotřeba elektrické energie během festivalu je přibližně 10 000 kWh. To se rovná týdenní spotřebě 26 rychlovarných konvic. Signal Festival je tak překvapivě energeticky nenáročný.

 • Máte nějaké propagační předměty?

  Nemáme. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat ve svých fotkách, zážitcích a sdílených stories na sociálních sítích. Chcete-li nás a festivalové umělce podpořit, kupte si vstupenku Signal Plus nebo Signal VIP.

 • Co najdu v aplikaci Signal kromě mapy a programu festivalu?

  Stejně jako loni i letos najdete v aplikaci virtuální trasu Signal AR nabízející 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Instalace vznikly během 9. ročníku Signal Festivalu v roce 2021 v reakci na protipandemická vládní opatření. Vychutnat si ji ale můžete i letos. Stačí si stáhnout naši aplikaci, vyrazit na bod v mapě, nascanovat Signal Marker a pak už jen skrze svůj telefon objevovat díla v rozšířené realitě. Nic jiného nepotřebujete.

 • Kde se dozvím víc o Signal AR?

  Nejlepší je stáhnout si aplikaci, prozkoumat návod i program a vyrazit do Karlína. Informace o AR samozřejmě najdete také v sekci Signal AR na našich webových stránkách.

 • Kde najdu festivalovou aplikaci?

  Aplikace je ke stažení na Apple Store a Google Play. Sledujte naše sociální sítě, web a přihlaste se k odběru newsletteru. Vše se včas dozvíte.

 • Co musím vědět, než vyrazím na Signal AR?

  Je to jednoduché. Stáhnete si naši aplikaci. Přihlásíte se do ní prostřednictvím e-mailu a zkontrolujete, zda váš telefon Signal AR podporuje. V mapě si zaškrtnete Signal AR a vyrazíte do Karlína. Na místě najdete Signal Marker, nascanujete jej skrze aplikaci a pak se už jen kocháte pohledem na vybrané umělecké dílo skrze svůj telefon. Virtuální trasa funguje každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Kdy můžu na Signal AR?

  Signal AR funguje po celý rok, každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Má AR zvuk?

  Většina instalací má také zvukovou doprovodnou složku. Doporučujeme proto použít sluchátka a zažít Signal AR více smysly.

 • Co je Signal Plus?

  Letos slavíme 10 let. Vstupte s námi do největší galerijní zóny, jakou jsme kdy připravili. Signal Plus je vstupenka na 6 unikátních instalací, které můžete během 4 festivalových dní navštívit opakovaně. Podpořte vznik uměleckých děl a vychutnejte si Signal Festival do posledního puntíku na festivalové mapě. Se Signal Plus zažijete ta nejlepší umělecká díla letošního ročníku.

 • Kde si převezmu festivalovou pásku?

  Po zakoupení vstupenky online obdržíte email s podrobnými informacemi. Se vstupenkou pak stačí přijít na festivalové pokladny, kde vám ji vyměníme za festivalovou pásku, se kterou už můžete pohodlně vyrazit na všechny placené instalace.

  Svou pásku si prosím vyzvedněte na jedné z 6 pokladen Signal Festivalu:

  • CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2
  • Kunsthalle Praha, Klárov 5, Praha 1
  • Kostel U Salvátora, Salvátorská 1, Praha 1
  • Kateřinská zahrada, Viničná 2, Praha 2
  • Heroldovy sady, Praha 10
  • Vzlet, Holandská 1, Praha 10

  Držitelům vstupenky Signal VIP doporučujeme pásku vyzvednout už od 18:00 hodin v Kunsthalle Praha, kde si na můžete dát festivalový welcome drink!

  Pokladny jsou otevřeny během festivalu od 19:00 do 24:00 hodin, 13. – 16. 10. 2022. 

 • Na co je potřeba mít vstupenku?

  Se vstupenkou získáte možnost spatřit 6 unikátních instalací, které jinak neuvidíte. Vstupenka není časově omezená, můžete tak přijít klidně každý den, kdykoli od 19:00 do 24:00. Podpoříte s námi českou i zahraniční uměleckou tvorbu. Slibujeme, že to bude stát za to!

 • Kolik stojí Signal Plus?

  Festivalovou vstupenku si můžete pořídit za 340 Kč. Nabízíme také vstupenku pro celou rodinu (2 dospělí a až 3 děti do 12 let). Tu lze nyní pořídit za 950 Kč. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

 • Je doprovodný program placený?

  Většina doprovodného programu je letos zdarma. Nenechte si ujít diskuze s umělci a workshopy. Zpoplatněné jsou pouze vstupy na multimediální performance VEKTROSKOP a akce konané v rámci galerijní zóny.

 • Co vás čeká:

  • velkoformátová projekce digitálního umělce Refika Anadola, která pracuje s pražskými městskými daty (Centrum architektury a městského plánování)
  • pulzující interaktivní projekce od českého digitálního umělce žijícího v Londýně Ondřeje Zunky a 5 dalších děl českých umělců tvořících digitální umění (Kunsthalle Praha)
  • imerzivní laserová instalace, kterou vytvořil speciálně na míru chrámových prostor japonský umělec Shohei Fujimoto (Kostel U Salvátora)
  • performance v režii Laterny magiky, souboru Národního divadla (Kateřinská zahrada)
  • kontemplativní světelnou scénografii, kterou vytvořil pražský kolektiv Tabula Rasa (Vzlet)
  • pohyblivá světelná instalace francouzského studia Collectif Scale (Heroldovy sady)

  Speciální tip: Chcete-li si festival skutečně užít, vyražte do ulic v neděli! Poslední festivalový den bývá nejklidnější a vše si můžete skvěle naplánovat. V případě, že máte radši větší klid, naplánujte si svoji procházku noční Prahou na pozdní festivalové hodiny. Festival je otevřen každý večer až do půlnoci.

 • Existují nějaké slevy?

  Děti do 6 let a ZTP mohou na festival vyrazit zadarmo.

 • Co je to Signal VIP?

  Vůbec poprvé lze zakoupit také Signal VIP. Jedná se o expresní vstupenku, se kterou si užijte Signal Festival v klidu a bez front. Signal VIP zahrnuje vstup na 6 exkluzivních instalací v rámci galerijní zóny, do kterých se můžete během 4 festivalových dní vracet opakovaně. Na prohlídku uměleckých instalací můžete vyrazit každý den už hodinu před oficiálním zahájením programu (18:00–19:00). Od 19:00–00:00 pak nemusíte čekat v žádné frontě. Stačí u vstupu ukázat Signal VIP vstupenku a vyrazit rovnou za světlem. Zažijte komorní a jedinečný Signal Festival bez davů a s welcome drinkem. Kapacita Signal VIP je omezená jen na několik stovek kusů, tak neváhejte dlouho.

 • Co je zdarma?

  Většina programu Signalu X je stále zdarma. Chceme tu být pro všechny bez rozdílu, 9 instalací a celý doprovodný program proto nabízíme bez vstupného. Všechno najdete přehledně označené v programu na webových stránkách i v aplikaci.

 • Jak se dá platit?

  Online vstupenky zaplatíte na portálu GoOut. Na festivalu přijímáme hotovost i platební karty.

 • Proč potřebuje Signal Festival placenou část?

  Kultura zažila v posledních letech těžké časy. Přesto pro vás chceme připravit ten nejlepší program. Zakoupením vstupenky tak podpoříte festivalové umělce a vznik dalších uměleckých děl.

 • Kdy se koná festival?

  Festival poběží od čtvrtka 13. října do neděle 16. října 2022 každý den od 19:00 do půlnoci. Výjimku tvoří náš týdenní doprovodný program a speciální projekce na kostel sv. Ludmily ku příležitosti českého předsednictví Radě EU, která proběhne v předvečer festivalu 12. října.

 • Kdy si můžu projít trasu v rozšířené realitě v rámci Signal AR?

  Instalace v rozšířené realitě se zobrazují skrze fotoaparát ve vašem telefonu. Trasu doporučujeme navštívit za denního světla, od 8:00 do 19:00 hodin. Signal AR je však v Karlíně celý rok, můžete si ho v klidu užít i mimo festival. Umělecký obsah Signal AR je stejný jako v roce 2021, letos je tu projekt pro ty z vás, kteří ho ještě nestihli.

 • Kdy je nejlepší vyrazit na festival?

  Chcete-li si festival skutečně vychutnat, doporučujeme neděli. Právě ta bývá nejklidnějším dnem. Davy opadají, ale instalace jsou stále krásné. Všude je větší pohoda a návštěvu festivalu si můžete více naplánovat třeba podle fotografií na sociálních sítích.

 • Kde letos najdu mapu?

  Stačí si stáhnout naši aplikaci Signal Festival. Mapu si pak pohodlně zobrazíte v mobilu, včetně celého programu a všech potřebných informací o festivalu. Festivalovou mapu najdete také na našich webových stránkách v sekci Program.

 • A co když chci raději tištěnou mapu?

  Společně s našim partnerem Deníkem N připravujeme během festivalu speciální vydání se spolehlivým festivalovým průvodcem. Seženete ho na všech pokladnách u placených instalací. Najdete v něm příběhy uměleckých instalací, výběr toho nejlepšího z programu a samozřejmě tištěnou mapu. Přímo v ulicích jej rozdávají také naši dobrovolníci SIGNALISTI ve výrazných žlutých bundách. Určitě si jej nenechte ujít.

 • Kde se letos Signal Festival koná?

  Nejlépe se zorientujete v naší mapě: signalfestival.com/mapa. Festival se letos opět odehraje na 2 trasách v ulicích města – Centrum a Vinohrady/Vršovice. Jako bonus si můžete vychutnat virtuální trasu, která nabízí díla v rozšířené realitě. Stačí si stáhnout naši aplikaci a sledovat Signal AR.

 • Jak se mám dostat na festival?

  Nejlépe se k nám dostanete městskou hromadnou dopravou. Výchozím bodem mohou být třeba stanice metra Staroměstská, Náměstí Míru nebo Karlovo náměstí. Stejně tak doporučujeme Čechovo náměstí jako skvělý start pro trasu Vinohrady/Vršovice. Jako orientační bod můžete využít také tramvajové zastávky Krymská, Čechovo náměstí nebo Staroměstská.

 • Kde je dobré zaparkovat?

  Pokud nejste z Prahy, zkuste využít některé z přilehlých veřejných parkovišť (P+R) a do centra se vydejte městskou hromadnou dopravou.

 • Jak se mám pohybovat po festivalu?

  Nejlépe si festival užijete po svých. Vyhnete se tak přetížené hromadné dopravě a starostem s parkováním. Večerní procházka Prahou je bonus navíc. Společně s našim partnerem Skupina ČEZ letos přinášíme aplikaci Pomáhej pohybem. Takže, ať už běháte, jezdíte na kole, nebo chodíte od jedné instalace k druhé, svou aktivitou a energií s aplikací EPP vždy generujete body pro jedinečný projekt, který Skupina ČEZ prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří.

 • Jsou instalace bezpečné pro epileptiky?

  Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na svůj zdravotní stav. Instalace, které nejsou bohužel vhodné pro epileptiky, se nacházejí na lokacích Kostel U Salvátora, piazzetta Národního divadla, ČVUT na Karlově náměstí, CAMP, Kateřinská  zahrada, náměstí Míru, Heroldovy sady, Vzlet a kostel sv. Václava na náměstí Svatopluka Čecha.

 • Co se bude líbit dětem?

  Doporučujeme snovou Krajinu levitace dvou mladých umělkyň Pavly Beranové a Terezy Bartůňkové v Klementinu, instalaci Nezmar od Ondřeje Drahokoupila, Vítězslava Plavce a Filipa Zemana v Bezručových sadech, která připomíná tajemný živý světélkující organismus, nebo hravou kompozici objektů, světel, projekcí, tvarů a zvuků TEEPEE od pražského kolektivu TABULA RASA ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet.

 • Můžu na festival vyrazit se psem?

  Signal Festival je velká akce plná lidí, světel a zvuků. Doporučujeme proto nechat své zvířecí přátele doma. Vstup do vnitřních galerijních prostor je pro ně zakázán.

 • Jsou instalace bezbariérové?

  Ano. Festivalové lokace vybíráme tak, aby byly přístupné všem.

 • Máte v ulicích nějaké dobrovolníky?

  Ano, přímo v ulicích najdete naše dobrovolníky neboli SIGNALISTY v reflexních žlutých bundách. Rádi vám poradí, jak se dostat k další instalaci, jak si stáhnout aplikaci nebo třeba kam se vydat s dětmi. Podívejte se také na doporučení, jak si užít Signal Festival bezpečně a pohodlně, která jsme pro vás připravili ve spolupráci s Kooperativou.

 • Chováte se udržitelně?

  Snažíme se. Poctivě třídíme odpad a vy můžete také. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační předměty z neudržitelných materiálů. Spotřeba elektrické energie během festivalu je přibližně 10 000 kWh. To se rovná týdenní spotřebě 26 rychlovarných konvic. Signal Festival je tak překvapivě energeticky nenáročný.

 • Máte nějaké propagační předměty?

  Nemáme. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat ve svých fotkách, zážitcích a sdílených stories na sociálních sítích. Chcete-li nás a festivalové umělce podpořit, kupte si vstupenku Signal Plus nebo Signal VIP.

 • Co najdu v aplikaci Signal kromě mapy a programu festivalu?

  Stejně jako loni i letos najdete v aplikaci virtuální trasu Signal AR nabízející 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Instalace vznikly během 9. ročníku Signal Festivalu v roce 2021 v reakci na protipandemická vládní opatření. Vychutnat si ji ale můžete i letos. Stačí si stáhnout naši aplikaci, vyrazit na bod v mapě, nascanovat Signal Marker a pak už jen skrze svůj telefon objevovat díla v rozšířené realitě. Nic jiného nepotřebujete.

 • Kde se dozvím víc o Signal AR?

  Nejlepší je stáhnout si aplikaci, prozkoumat návod i program a vyrazit do Karlína. Informace o AR samozřejmě najdete také v sekci Signal AR na našich webových stránkách.

 • Kde najdu festivalovou aplikaci?

  Aplikace je ke stažení na Apple Store a Google Play. Sledujte naše sociální sítě, web a přihlaste se k odběru newsletteru. Vše se včas dozvíte.

 • Co musím vědět, než vyrazím na Signal AR?

  Je to jednoduché. Stáhnete si naši aplikaci. Přihlásíte se do ní prostřednictvím e-mailu a zkontrolujete, zda váš telefon Signal AR podporuje. V mapě si zaškrtnete Signal AR a vyrazíte do Karlína. Na místě najdete Signal Marker, nascanujete jej skrze aplikaci a pak se už jen kocháte pohledem na vybrané umělecké dílo skrze svůj telefon. Virtuální trasa funguje každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Kdy můžu na Signal AR?

  Signal AR funguje po celý rok, každý den od 8:00 do 19:00 hodin.

 • Má AR zvuk?

  Většina instalací má také zvukovou doprovodnou složku. Doporučujeme proto použít sluchátka a zažít Signal AR více smysly.