← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Signal Calling 2023 zná svého vítěze, je jím dílo Mech!

29. 6. 2023 → Signal Calling

Umělci Lukáš DřevjanýLuboš Zbranek se stali vítězi otevřené výzvy Signal Calling 2023 pořádané ve spolupráci s kreativní dílnou PrusaLab. Jejich projekt, modulární světelný objekt nazvaný Mech, se představí na  letošním 11. ročníku festivalu.

Původní koncept ovšem vznikl s dalšími dvěma umělci, a to s Michalem MitroDavidem Minaříkem. Nápad vzešel během inspirativního pobytu v lesích a horách, nakonec ale skončil v šuplíku. Díky naší výzvě Signal Calling ale jejich projekt může znovu ožít.

Společně vytvořili dílo, které bylo vybráno z 25 přihlášených projektů. Do soutěže jsou zváni studenti i profesionálové z kreativních oborů jako jsou architekti, designéři, umělci a inženýři. Komise složená z umělecké rady festivalu a zástupců kreativní dílny PrusaLab vybrala modulární světelný objekt Mech jako nejzajímavější projekt. Inspirací pro toto dílo je živý ekosystém, který se skládá z gravírovaných plexisklových tvarovek, jenž umožňuje distribuci světla po jeho povrchu. Mech bude schopen osvětlit jak sám sebe, tak i své okolí, a nabízí tak široké možnosti kreativního využití v různých uměleckých oblastech. Ocenění soutěžní komisí získalo díky jeho modulárnosti a schopnosti reagovat na okolní prostředí.

Lukáš Dřevjaný je vizuální umělec se zaměřením na světelný design, videa a virtuální realitu. V roce 2021 představil na Výstavišti Praha v rámci Signal Festivalu instalaci Impakt nebo se také podílel na přípravě instalace PHOTOSYSTEM II v Kunsthalle Praha od Ondřeje Zunky & Zünc Studia v roce 2022.  Luboš Zbranek je 3D grafik, VJ a light designér. 

Kreativní dílna PrusaLab, která je partnerem již 4. ročníku Signal Calling, poskytuje nezbytné zázemí, materiály a zkušenosti, bez kterých by výherní instalace nemohla vzniknout.

A na samotnou instalaci se můžete přijít podívat během konání festivalu, a to od 12. do 15. října 2023! Pro více informací nezapomeňte sledovat naši FB událost!