Laterna magika (CZ) – Miřenka Čechová, Erik Bartoš

Laterna magika je jedno z prvních multimediálních divadel na světě, které vzniklo jako reprezentativní projekt Československé republiky pro mezinárodní výstavu Expo 58 v Bruselu. Během své historie se Laterna magika etablovala jako unikátní divadelní projekt, který stojí na hranici několika divadelních forem zahrnujících tanec, pohybové divadlo, činoherní herectví a formální experimenty s nejnovějšími technologiemi. V současné době je uměleckým šéfem divadla oceňovaný tvůrce, režisér, choreograf a mim Radim Vizváry.

Miřenka Čechová je performerka, choreografka, režisérka a spisovatelka, v současnosti jedna z nejvýraznějších osobností experimentálního tanečního a fyzického divadla. Založila divadelní soubory Spitfire Company a Tantehorse, s nimiž uvedla autorská představení od USA po Japonsko. Nejčastěji vytváří multižánrová a multimediální díla, v nichž překračuje konvence tradičních divadelních forem a směrů.

Erik Bartoš je vizuální umělec. Pohybuje se na poli multimediálního umění, 2D/3D animace, videomappingu a imerzivních fyzických instalací. Spolupracuje se studiem Lunchmeat, Národním divadlem, Farmou v jeskyni a různými, převážně divadelními režiséry.