AOKU (CZ) → XY#2

08:00 → 19:00
  • Signal AR
  • Instalace v rozšířené realitě

O projektu

Signal AR je zážitek v rozšířené realitě, k němuž je zapotřebí stáhnout mobilní aplikaci z App Store nebo Google Play. Instalace vznikly během 9. ročníku Signal Festivalu v roce 2021 v reakci na pandemii. Jedná se o dlouhodobý projekt Signalu, který je stále k vidění i během letošního 11. ročníku. I díky této trase s vámi můžeme být po celý rok.

Na vybraných lokacích je možné prohlédnout si umělecké instalace skrze telefon či tablet. Pro co nejlepší zážitek doporučujeme navštívit instalace za denního světla, tedy mezi 8.00 – 19.00 dle ročního období.

Interaktivní instalace v rozšířené realitě je oslavou diverzity a jedinečnosti všech živých forem. Návštěvník přichází ke kolonii rozmanitých stvoření a svým božským zásahem tvoří její budoucnost. Účastníci kolektivní hry mohou dát vzniknout potomkům další generace, křížit je s výtvory ostatních a pozorovat genetické hemžení jako v bláznivé Petriho misce. Instalaci můžete najít pod Národním památníkem na Vítkově, na Karlínském náměstí a Rohanském nábřeží. Nikdy ale nebude stejná. Každou lokaci obývá jiná kolonie se svébytným charakterem. Nebojte se experimentovat s nečekanými kombinacemi, které dohromady vytváří pestrý karneval života.

O umělci

Pod uměleckým jménem AOKU tvoří Daniel Kupr futuristické vizuální koncepty inspirované japonským anime, devadesátkovými kreslenými seriály, rave subkulturou, graffiti typografií a estetikou sci-fi. Později se z této tvorby vydělila samostatná oděvní značka Aokuware, která si za šest let existence vybudovala globální popularitu mezi fanoušky techwear módy. Jako vizuální designér, ilustrátor a art director pracoval na zakázkách pro malé značky i nadnárodní korporace.