Longiy (CZ) → The Visitors

08:00 → 19:00
  • Signal AR
  • Instalace v rozšířené realitě

O projektu

Signal AR je zážitek v rozšířené realitě, k němuž je zapotřebí stáhnout mobilní aplikaci z App Store nebo Google Play. Instalace vznikly během 9. ročníku Signal Festivalu v roce 2021 v reakci na pandemii. Jedná se o dlouhodobý projekt Signalu, který je stále k vidění i během letošního 11. ročníku. I díky této trase s vámi můžeme být po celý rok.

Na vybraných lokacích je možné prohlédnout si umělecké instalace skrze telefon či tablet. Pro co nejlepší zážitek doporučujeme navštívit instalace za denního světla, tedy mezi 8.00 – 19.00 dle ročního období.

Na obloze se objevilo rudé slunce. A spolu s ním hejno zvláštních tvorů, kteří opustili digitální oceán své vlastní dimenze a vpluli do našeho světa skrze portál na Karlínském náměstí. Jejich cizokrajný tanec připomíná záhadnou oslavu nanebevstoupení, od níž nelze odtrhnout zrak. Sváteční rituál vám připomene řád, který vás bude hypnotizovat a uklidňovat, aniž byste mu museli rozumět.

O umělci

Longiy je vizuální designér. Svou tvůrčí dráhu zahájil studiem klasické ilustrace (FDU Ladislava Sutnara v Plzni), záhy však stočil směr ke grafickému designu (FUD UJEP v Ústí nad Labem) a odkud pokračoval až do ateliéru filmové a televizní grafiky (UMPRUM) v Praze. Jeho tvorba a styl se oblékají do křiklavých barev, které občas čelí srážce s tvrdou linkou a plochou černobílé. V současné době spolupracuje především se studiem BRAINZ IMMERSIVE na projektech ve virtuální a rozšířené realitě. Dále tvoří pro studio LOOM ON THE MOON jako autor animovaných krátkých filmů pro architektonická studia a muzejní instituce.