← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Signal AR je stále tady! Udělejte si za ním výlet do Karlína. 

24. 6. 2022

V roce 2021 jsme pro vás připravili jedinečné instalace v rozšířené realitě a udělali tak ze Signal Festivalu celoroční záležitost. Máme pro vás skvělou zprávu! Signal AR můžete stále navštívit, a to denně od 8 do 19 hodin v pražském Karlíně. Nachází se zde celkem 5 audiovizuálních instalací. Procházka vám zabere zhruba 1 hodinu.

Co k tomu potřebujete? Stačí si stáhnout aplikaci Signal Festival do vašeho telefonu. Poté se přihlásit prostřednictvím emailu a zkontrolovat, zdali Váš telefon podporuje AR core – aplikace vám zobrazí sekci AR, pokud tomu tak je. Pak už jen vzhůru do Karlína, kde naskenujete Signal značku a můžete se pustit do objevování jedinečného umění skrytého v rozšířené realitě.

Signal AR vznikl jako reakce na globální pandemii. Spojili jsme síly s Brainz, bicepsdigital a umělci a společně vytvořili jedinečnou virtuální galerii ve veřejném prostoru.

Co přesně v Karlíně uvidíte?

BRAINZ IMMERSIVE → Horizon Forbidden West

Instalace vznikla jako uvedení jedné z nejočekávanějších her tohoto roku Horizon Forbidden West. Nachází se u Negrelliho viadukt, kde máte jedinečnou možnost vstoupit do pustého a tajuplného světa této hry.

Jan Hladil & Michal Šupák → FIGURA VARIUS

U instalace vizuálního umělce Jana Hladila a hudebního skladatele Michala Šupáka si přijdou na své také milovníci hudby. Autoři spojili síly a vytvořili jedinečnou audio prostorovou abstraktní a geometrickou instalaci na budově Centrály Kooperativy.

Longiy → The Visitors

Na další zastávce se skrze Signal AR setkáte s hejnem zvláštních tvorů, kteří opustili digitální oceán své vlastní dimenze a vpluli do našeho světa skrze portál na Karlínském náměstí.

AOKU → XY#1

V prostorách River City Karlín se seznámíte s kolonii rozmanitých stvoření, můžete dát vzniknout jejich potomkům další generace, křížit je s výtvory ostatních a pozorovat genetické hemžení jako v bláznivé Petriho misce.

Jan Kaláb → Mechanická galaxie

Jan Kaláb se s instalací Mechanická galaxie vrací do veřejného prostoru. Jeho dílo prozkoumává možnosti street artu v novém médiu na Lyčkově náměstí.

AOKU → XY#2

Na Corso Court vás čeká pokračování experimentu v nové kolonii rozmanitých stvoření se svébytným charakterem. Oslavte s námi diverzitu a jedinečnosti všech živých forem kombinováním těchto tvorů a dejte jim novým život.

Instalace můžete shlédnout až do zahájení letošního Signal Festivalu, který se uskuteční 13.-16.10. v ulicích Prahy. Přidejte se do FB události, ať vám nic o akci neunikne!