Aplikace Signal AR spojuje historické kulisy Prahy a moderní digitální technologie. Jdi a objevuj.

Umělecké instalace skryté v rozšířené realitě na Vás čekají. Stáhněte si naši aplikaci, vyražte do Karlína, objevujte & sdílejte umění v rozšířené realitě. Naši aplikaci využijete vedle Signal AR jako mapu a program Signal Festivalu do Vaší kapsy.

Letos jsme připravili něco nového. Signal v augmentované realitě. Projekt Signal AR jsme vyvíjeli celý rok společně s kreativním studiem Brainz Immersive, bicepsdigital a umělci. Je to experiment, test a prototyp. Je to Signal do pandemie. Chceme být připraveni, ať se stane cokoliv. Umění totiž patří do ulic v každé době. Vzrušující kombinace nových technologií a umění nás fascinovala vždy. Rozhodli jsme se, že je na čase vyzkoušet zase něco nového. Úplně nového.

Výsledkem je Signal AR. Signal během dne, intimně, kdykoliv, jakkoliv, ale stále v ulicích. Můžete se těšit na virtuální sbírku děl ve veřejném prostoru. Postavili jsme první AR trasu na pražském Karlíně. Stačí si stáhnout naši novou aplikaci, vyrazit na bod v mapě, nascanovat Signal značku a pak už jen skrze svůj telefon objevovat díla v rozšířené realitě. Nic jiného nepotřebujete. Představte si, že by mezi vaší vlastní představivostí a skutečným světem nebyla žádná ostrá hranice. Žádné vstupné, žádná otevírací doba, žádné překážky. Zažijte Signal AR. Zažijte novou realitu.

V aplikaci Signal Festival najdete také mapu všech instalací, se kterou se nikdy neztratíte.

Aplikace Signal

 • → Svět Signalu

  Aplikace Signal AR spojuje historické kulisy Prahy a moderní digitální technologie.

 • → Signal AR

  Objevujte umělecké instalace skryté v rozšířené realitě, které jsou na dosah vaší ruky.

 • → Vše vždy po ruce

  Umělecké instalace, události, doprovodný program nebo Signal AR objekty, to vše najdete označené na jednom místě, v naší mapě.

Aplikace je ke stažení pro iOS a Android

→ AR modul je dostupný jen na kompatibilních zařízeních.

Vše důležité o aplikaci

 • Co najdu v aplikaci Signal kromě mapy a programu festivalu?

  Letos máme překvapení. AR neboli rozšířená, augmentovaná nebo jednoduše nová realita. Postavili jsme první AR trasu na pražském Karlíně. Najdete na ní 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru. Stačí si stáhnout naši novou aplikaci, vyrazit na bod v mapě, nascanovat Signal značku a pak už jen skrze svůj telefon objevovat díla v rozšířené realitě. Nic jiného nepotřebujete.

  Vše → o mapě a aplikaci
 • Co musím vědět než vyrazím na Signal AR?

  Je to jednoduché. Stáhnete si aplikaci Signal AR. Přihlásíte se prostřednictvím emailu do aplikace a zkontrolujete, zda-li váš telefon Signal AR podporuje. V mapě si zaškrtnete Signal AR a vyrazíte do Karlína. Na místě najdete Signal značku, nascanujete ji skrze aplikaci a pak se už jen kocháte pohledem na vybrané umělecké dílo skrze svůj telefon. Virtuální trasa funguje každý […]

  Vše → o Signal AR
 • Má AR zvuk?

  Všechny instalace mají také zvukovou doprovodnou složku. Doporučujeme si proto vzít na procházku také sluchátka a zažít Signal AR všemi smysly.

  Vše → o Signal AR