← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Signal poprvé po celý rok? Vyražte na instalace v rozšířené realitě kdykoliv!

15. 11. 2021

Devátý ročník Signal Festivalu je sice za námi, Signal AR však pokračuje dále! O co jde? V pražském Karlíně jsme pro vás připravili 5 audiovizuálních instalací skrytých v rozšířené realitě, které si můžete prohlédnout ať už dnes, nebo zítra až do dalšího ročníku Signalu. Vyražte objevovat Karlín, jak ho neznáte, procházka Vám zabere zhruba 1 hodinu. 

Co k tomu potřebujete? Stačí si stáhnout aplikaci Signal Festival do vašeho telefonu. Poté se přihlašte prostřednictvím emailu, zkontrolujte, zda-li Váš telefon podporuje AR core – aplikace vám zobrazí sekci AR, pokud tomu tak je. Pak už jen vzhůru do Karlína, kde naskenujete Signal značku a můžete se pustit do objevování jedinečného umění skrytého v rozšířené realitě. 

 

 

Signal AR jsme připravovali od začátku globální pandemie. Strávili jsme na něm 9 měsíců společné práce se studii Brainz, bicepsdigital a umělci. Jsme rádi, že můžeme do města přinášet nové umění a nové formáty. Veřejný prostor je konečně náš po celý rok.

Jaká díla najdete v naši aplikaci? Podívejte se na vizualizace a zažijte Signal AR na vlastní oči.

BRAINZ IMMERSIVE → Horizon Forbidden West

Doporučujeme zahájit AR procházku u Negrelliho viadukt, kde vstoupíte do pustého a tajuplného světa jedné z nejočekávanějších her nadcházejícího roku Horizon Forbidden West.

Jan Hladil & Michal Šupák → FIGURA VARIUS

Milovníci hudby by rozhodně neměli minout Centrálu Kooperativy, kde se nachází audiovizuální dílo vizuálního umělce Jana Hladila a hudebního skladatele Michala Šupáka. Čeká vás velká podívaná v podobě audio reaktivní prostorové abstraktní a geometrické kompozice, která dramaturgicky následuje dynamiku hudebního podkladu.

Longiy → The Visitors

Na další zastávce se skrze Signal AR setkáte s hejnem zvláštních tvorů, kteří opustili digitální oceán své vlastní dimenze a vpluli do našeho světa skrze portál na Karlínském náměstí.

AOKU → XY#1

V prostorách River City Karlín se seznámíte s kolonii rozmanitých stvoření, můžete dát vzniknout jejich potomkům další generace, křížit je s výtvory ostatních a pozorovat genetické hemžení jako v bláznivé Petriho misce.

Jan Kaláb → Mechanická galaxie

Jak vypadá návrat tohoto významného českého výtvarníka do veřejného prostoru? Jeho dílo prozkoumávající možnosti street artu v novém médiu najdete na Lyčkově náměstí.

AOKU → XY#2

Na Corso Court vás čeká pokračování experimentu v nové kolonii rozmanitých stvoření se svébytným charakterem. Oslavte s námi diverzitu a jedinečnosti všech živých forem kombinováním těchto tvorů a dejte jim novým život.

Závěrečný tip: Michal Škapa → Světlonoš 

Doporučujeme se také zastavit v Pražské tržnici v Holešovicích, kde najdete permanentní dílo od Michala Škapy. Neon, který jsme s ním připravili pro výročí 125. let Pražské tržnice, září dále a rozhodně byste si jej neměli nechat ujít.